Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spalovač Prezidentů.

4. 11. 2016 23:05:43
Ve středu 2. listopadu se měla v Ostravském Divadle Petra Bezruče odehrát inscenace Spalovač Mrtvol za přítomnosti manželky prezidenta, paní Ivany Zemanové. Bohužel, honorace se nedostavila. Světe div se - kvůli konspirační teorii

Podle této konspirační teorie, se kteroui přišli mluvčí hejtman Moravskoslezského kraje, pan Miroslav Novák ('ČSSD) , pan Ovčáček, a výpady na adresu divadla dorazil Miloš Zeman, měla být na první dámu připravována v rámci tohoto divadelního představení sofistikovaná provokace. To vše za účasti ČS televize a snad i agentů imperialismu a mandelinky bramborové. Jako ve večerníčku " Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni" , kdy intrikán Kolomajzna vyřvává: "Na císařpána chystají ATENTÁT" . A vodník Kebule vaří mlhu. Za pomoci médií .Zde a třeba zde.

Důkazy o chystané provokaci snáší pan Ovčáček na svém twitterovém účtu. Málem za ně pokládá snad i ředitele divadla, který první dámu očekával s kyticí. Jak ovšem záhy pochopíme, je hradní šaškec naprosto mimo mísu. Režisérka inscenace a umělecká šéfka divadla, paní Janka Ryšánek Schmiedtová si zahrála na radio Jerevan.... A jala se hradní psychózu uvádět na pravdivou míru. Prohlášení s jejím výslovným svolením přetiskuji.

V Ostravě dne 4.listopadu 2016

Divadlo Petra Bezruče se ostře ohrazuje proti lživým obviněním končícího hejtmana Moravskoslezského kraje, pana Miroslava Nováka, která zazněla na tiskové konferenci mapující návstěvu Miloše Zemana v Moravskoslezském kraji.

Prohlášení jsou založená na zcela nepodložených spekulacích. Informují o chystané provokaci, která měla být připravena a odehrát se ve spojení s Českou televizí v ostravském Divadle Petra Bezruče, a to během návštěvy první dámy, paní Ivany Zemanové.

Ve středu 2. listopadu 2016 se v Divadle Petra Bezruče hrála nejnovější inscenace na repertoáru, Spalovač mrtvol. Na tuto zcela vyprodanou reprízu byla nahlášena skrze Moravskoslezský kraj také návstěva paní Ivany Zemanové. Dopředu bylo vše avizované tak, že si paní Zemanová přeje bez velkých oficialit navštívit divadlo. Umělecká šéfka Janka Ryšánek Schmiedtová k tomu říká: „Jsme divadlo, prostor pro otevřený dialog, a naším úkolem je hrát příběhy pro diváky. A paní Zemanová by byla jedním z diváků. Přišlo by nám pokrytecké vyřizovat si jakékoliv své názory skrze rodinného příslušníka – v ten moment našeho diváka. Přišlo nám ale stejně pokrytecké sundávat tibetskou vlaku, která na divadle visí už více než čtrnáct dní, a před bezpečnostní jednotkou paní prezidentové ukrývat otevřený dopis, který jsme panu prezidentovi Zemanovi napsali – a který mohou do 17. listopadu, než bude odeslán na Hrad, podepisovat i naši diváci. Tento dopis, stejně jako vlajka, je a byl v divadle, na našem facebookovém profilu i na webu divadla veřejně vystaven už před 26.říjnem, kdy k Bezručům přijela část týmu paní Zemanové celou návštěvu připravit. Nic jsme neskrývali, v žádném případě jsme nechtěli provokovat v rámci divadelního představení, ale také nic předstírat – jen jsme chtěli odehrát reprízu Spalovače mrtvol, což se také stalo.“

Česká televize byla ohlášena na reprízu Spalovače mrtvol už řadu týdnů, v ten večer natáčela reportáž, a to do pořadu Divadlo žije, s návštěvou první dámy její přítomnost neměla cokoliv společného.„Žádná provokace se neplánovala, to je jedna velká konspirační teorie a kdyby to nebylo tak smutné, je to vlastně úsměvné. Skutečně se nemáme, jak nás nabádal pan prezident, za co stydět.dodala Janka Ryšánek Schmiedtová.

Takže: Na protest proti zbabělému chování čelních ústavních činitelů v souvislosti s návštěvou Tibetského Dalajlámy, visí na Ostravském divadle Tibetská vlajka. A pod ní hrají hru "Spalovač Mrtvol", jejíž hlavní hrdina, pan Kopfrkindl zabíjí svoje blízké neboť is myslí, že jest vtělením Tibetského Dalajlámy a je jeho posláním zbavit svět utrpení (vědí to vůbec pánové Ovčáček či Zeman ? ). A do toho chytne první dámu rapl, že za ní v divadle někdo sedí. A MuldrScullyová Ovčáček snáší akta kiX neprůstřelných důkazů, že UFO přecejen přistálo .

Tohle je možný jen v Čechách. Větší absurditu by ani Václav Havel nebo Samuel Becket nenapsali. Vsadil bych se že pan Godot s hůlkou obchází o půlnoci kolem Ostravského divadla a potutelně se kření pod fousy. .Jen si musí dát pozor aby jej neprohlásili za teroristu a hradní paranoia na něj napoaslala rovvnou zásahovky.

Varující ovšem je, co si takový establishment o sobě myslí. Že si před nimi všichni sednou na zitsflajš a ohnou hřbet ? Že když se velectněně objeví, lidé zametou smetánce nepohodlné věcvi pod kobereček, aby snad nedráždily ? Uklidíme, vyluxujem, sprosté nápisy vápnem zamalujem, vyfasujem mávátka a budeme volat Hurá, jako když ve Skřiváncích na niti měl do Kladenské huti přijet soudruh Nejedlý ? Že snad i mlíkaři budou kvuli nim mizet ?

Celá aféra má tedy potenciál přerůst do ještě větší ostudy, nežli jsme kdy doufali. Komické ovšem je, že na to nikdo se Zemanových odpůrců nemusel ani hejbnout článkem prstu. O Spalovače Mrtvol se hradní establishment popálil sám. Díky své zbrklosti, nabubřelosti a především .. špatnému svědomí.

PS: Aféra s vyznamenáním nevyznamenáním pana Bradyho ukázala, jak dovede být hradní establishment a jeho klika pomstychtivá. Dá se tedy očekávat, že proti Divadlu petra Bezruče a i proti samotné režisérce Ryšánek Schmiedtové rozpoutají kampaň nebo alespoň skryté ataky a naschvály. A to nejen za onu smyšlenou provokaci. Ale zejména za to, že si nenechala šlapat po hlavě a nařčení se ohradila. A bude záležet opět na divadelnících, zdali dokáží projevit solidaritu, nebo zdali nechají společnost sklouznout do dalšího patra pomyslné morální stoky.

PPS: Celá aféra vypukla přesně k narozeninám paní režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové. Pak pánové - všichni tři Ovčáčku, Zemane i Nováku vězte, že opravdový Gentleman (ne že by jste jimi snad byli, ale dozajista se za ně pokládáte) daruje Dámě k narozeninám kytici živých květů, nikolivěk pugét konspirací, lží a pomluv.

Autor: Martin Prášek | pátek 4.11.2016 23:05 | karma článku: 40.01 | přečteno: 5078x

Další články blogera

Martin Prášek

Američtí sluníčkáři zřejmě sejmou Friga z mašiny rovnou do trezoru

Za blaženého hýkání celosvětové sluníčkářské kliky se množí výzvy k bourání pomníků vojáků konfederace, neb prý podporují fašizmus a buhví co. A já už se ptám jen, kdy na tuto hysterii doplatí i legendární komik Buster Keaton.

17.8.2017 v 8:46 | Karma článku: 43.29 | Přečteno: 4237 | Diskuse

Martin Prášek

Štěchovo "totální nasazení" živnostníků do průmyslu

Český průmysl nemá kvalifikované lidi.Soudruh odborář Štěch to vymyslel.Zrušíme živnostníky a totálně je nasadíme do fabrik. Zrušíme je ekonomicky, nastavením podmínek, neb všichni vědí, že se živnostníci mají až moc dobře.HURÁ

16.6.2017 v 10:44 | Karma článku: 42.67 | Přečteno: 2125 | Diskuse

Martin Prášek

Skutečný příběh jedné hospůdky

Antikuřácký zákon vstoupil v platnost. Sociální inženýři se poplácávají po zádech, jak to těm zlým kuřákům nandali. Poslyšte příběh jedné hospůdky, kterou dobrotrusové zlikvidovali, aniž by na to jakýkoliv zákon potřebovali.

1.6.2017 v 11:49 | Karma článku: 42.24 | Přečteno: 2830 | Diskuse

Martin Prášek

Střelba v Chomutově ukázala na policajtský supermindrák.

Jen si tak mírnyx týrnix legálně drženou jednou v noci odstřelil Roma. Tedy vrah. Tak zní unisono jak z úst policie tak z úst policajtům loayálních tiskovin. Odhalují tím však jeden z největších supermindráků represivních složek.

30.5.2017 v 9:00 | Karma článku: 48.47 | Přečteno: 27898 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Katarína Lorenčíková

Ta do Prešova a iné jazykovtipy... (-: Učte sa jazyky a trénujte mozog! Do teho!

Hneď ráno keď vstanem, preklikávam z angličtiny na ruštinu a potom na taliančinu...Tento ranný tréning mi umožňuje trénovať mozog... Azbuka je srandovná. Ja som nemala sa možnosť učiť azbuku v škole.

22.8.2017 v 3:10 | Karma článku: 6.28 | Přečteno: 144 | Diskuse

Zdenek Horner

Stvořil bůh lesby a homosexuály?

Odkud pochází vyvyšování se nad komunity LGBT+? Je to stále stejné. Křesťanská věrouka neučinila pokroky, které by reformovaly veřejné mínění. Vědecké poznatky jsou stále příliš slabé, abychom se podle nich řídili.

22.8.2017 v 2:48 | Karma článku: 4.69 | Přečteno: 273 | Diskuse

Jan Dvořák

Brežněv v 68 roce už dávno věděl, že socialismus je nereformovatelný

Jakoby do dubu mluvil od zimy do srpna osmašedesátého roku Leonid Brežněv do Alexandra Dubčeka, když mu se soudružskou trpělivostí dával najevo nelibost s jeho kočírováním pražského jara na cestu kontrarevoluce

21.8.2017 v 22:56 | Karma článku: 10.12 | Přečteno: 282 | Diskuse

Šárka Bayerová

Zrazená královna (pokračování)

Byla vnučkou jedné z nejslavnějších a nejmocnějších mocnářek - královny Viktorie. Říkali jí Ena a stala se taky královnou - ve Španělsku.

21.8.2017 v 21:37 | Karma článku: 15.05 | Přečteno: 216 | Diskuse

Vlastík Fürst

Teror na denním pořádku

„Vlastně se nic neděje“, takový dojem můžeme mít ze zpráv médií i z výroků některých zdejších blogerů. Jeden diskutér napsal: „Na silnicích každý rok zemře daleko víc lidí, než kolik zabijí teroristi, tak s tím pořád nestrašte!“

21.8.2017 v 20:35 | Karma článku: 31.80 | Přečteno: 635 | Diskuse
Počet článků 251 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2342

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.