Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Má Klatovská Sociálka na svědomí lidský život ?

26. 01. 2015 18:38:27
Celá republika sleduje případ rodiny Michálkových a boj matky o děti odebrané Norskou sociálkou kvůli nepotvrzeným záminkám. A zatím se nám doma, před nosem patrně odehrává podobná tragédie. O to horší, že jejím výsledkem již je SMRT člověka.

Jako v případě rodiny Michálkových, kdy se na základě vylhaného, nepodloženého a absurdního obvinění ze sexuálního násilí, přestže vyvbráceného, vzniklo mnohaleté absurdní martyrium , tak se nám zde rýsuje podobný případ.

Rodina Vlastimila a Marty K. z Nýrska byla do cca 17 ledna naprosto nrmální rodina z malými dětmi. Pak ale nastala bomba. Otec byl obviněn že zneužívá svoji pětiletou dceru. Protože jí světe divse KOUPE, UTÍRÁ, protže při tom blbnou a protože dcera s nimi občas spí v jedné posteli (sic !)

20 ledna se na serveru Rodina objevil zoufalý výkřik o pomoc (zvýraznění jsme provedl při editaci)

20.1.2015 22:36:52 Marta

Stali jsme se obětí Juvenilní justice
Dobrý den scháním naléhavě pomoc. Má dcera potřebovala pomoc s výslovností, proto jsem jí našla novou logopedku v Klatovech. Tato mladá paní je velmi ambiciozní, svou ordinaci si otevřela teprve v říjnu, dělá bez pojišťovny, dává si inzeráty do místních novin. Když jsem zavolala v pondělí tak ve středu měla hodinu čas. Jiní logopedi v Klatovech mají plno, neberou ani na pořadník. Paní logopedka vyšetřuje děti bez přítomnosti rodičů, že pak prý dítě líp spolupracuje. Vždy si tam vzala dceru, a mě řekla, ať se jdu někam projít. Když tam šla dcera po třetí , byl tam s ní tatínek, taťka se šel podívat po městě a když přišel pro dceru na logopedii, tak tam na něj čekala policie, s tím, že je zadržený, a vše mu vysvětlí, ptal se co je s dcerou, řekli mu, že je o ní postaráno.

Na policii mu stělili, že dcera řekla, že s ním ráda spí v naší posteli a že jí táta myje a utírá do ručníku, že se s ní rád mazlí a prdí pusou jí na bříško. Dceru prý na policii prošetřil znalec. Dostala tam velkou panenku a spoustu dárečků. To bylo tento čtvrtek. Také pro mě přijeli a byla jsem u výslechu. Ptali se mě na partnera a na dceru.

V pátek mi volali za sociálky. Že děti do konce vyšetřování nesmí být ve společné domácnosti. Proto jsem sama navrhla, že je odvezeme k mé sestře, která se s nimi dobře zná. Paní ale přijeli k nám domů, proto jsem ihned kontaktovala mou sestru a ta pro dcery přijela, zaručila se že děti budou u ní a že se neuvidí s otcem. Vzhledem k tomu, že si nejsem vědoma nějakého divného vztahu mezi dcerami a partnerem a tak ho nevidím jako nebezpečného, holky ho mají rády, je to takoví klidný rozmazlovací tatínek.
Tak vzhledem k tomu , že za svím partnerem stojím, mě sociálka vyhodnotila jako nedůvěryhodnou , prý jsem přecitlivělá a beru to moc emotivně. Z tohoto důvodu mi děti nesvěří ani kdyby se můj partner z domácnosti odstěhoval a také prý s nimi nesmím jet ani sama na výlet. To musí zajistit sestra nebo pujdou mé děti do pěstounské rodiny (prý aby měli domáčtější prostředí)


V pondělí a dnes jsme hledali právníka, sedm jich odmítlo na místě a tři nám pomoc přislíbili , ale pak se z podivných důvodů ozvali, že nemůžou.


Ta situace trvá od pátku a já ztrácím trpělivost! Má starší dcera má jít 8.února k zápisu k nám do města, kde má své kamarádky. Na sociálce nám řekli, že to může trvat i půl roku. A tak ať dceru přihlásíme do ZŠ ve městě kde bydlí sestra. Druhá tříletá dcerka se prý na nás pořád ptá. Prý se včera večer spolu objímali a plakali, že chtějí domů.
Přítel musí na sexuologický vyšetření a dcery na gynekologii. Já se prý na výpověď dcery podívat nesmím.
Dnes jsem se dozvěděla o Juvenilní judikatuře je mi špatně. Jsme zoufalí. Celá rodina. Proč my? Kdo nám pomůže? Holky más mají moc rády, máme skvělí reference rodiny, okolí i školky nebo doktorky. Pomůžete nám?? Jsme z klatovska. (za chyby se omlouvám)

Bohužel, naše policie bude těžko tak profesionání jako je policie Norská a obávám se že tady nařčení ze zneužívání už znamená automaticky obvinění a obvinění už znamená automaticky odsouzení. Důkazy Ty se vyrobí a o tom, že by u nás snad neexistovala "spřátelená lobby" znalců znalkyň a psycholožek nemám nejmenší iluze.

O pouhé tři dny později se na tomtéž serveru objevil výkřik hrůzy a rezignace (i s uvedenými jmény)

23.1.2015 21:53:19


Chtěla bych důrazně varovat před logopedkou Mgr. **********, která svým nesmyslným udáním na policii dohnala skvělého tátu od dvou maličkých dcer dnes k sebevraždě. Tato Mgr. na základě toho, že tento otec koupe svou pětiletou dceru ( pro normální lidi naprosto normální činnost ) udala na policii za podezření na pohlavní zneužití své dcery, tímto rodičům byly odebrány obě maličké dcery, to nejcennější co měli. Tohoto člověka jsem velmi dobře znala, vím jak krásně a láskyplně pečoval o své děti a byl i úžasným celoživotním partnerem mé sestře. Týden trvající nátlak, obvinění od Mgr. *************** že je pedofil, kterou významně podpořila psycholožka Mgr. *************, jednání sociálky, která oba rodiče označila za nebezpečné pro děti a vzala jim je aniž by se vůbec alespoň obtěžovala ty děti vidět a ne jen koukat do těch jejich papírů a jen mávat s nima namyšleně před nosem nešťastným rodičům a hrozit jim vším co jim zákon umožňuje - ukradnout lidem jejich děti, je jim dobře jasné, že v tomto místě lidem ublíží nejvíce a nemohu opomenout jejich větu - VŠE SE DĚLÁ V ZÁJMU DĚTÍ,které oni v životě neviděli!!! Po týdnu tohoto svinstva co na něj ****************a úřady házeli byl tento člověk naprosto vyřízený, vzal si dnes provaz a šel se raději oběsit, týden jim stačilo aby zničili do té doby šťastnou rodinu, která měla budoucnost, zničila dětem do té doby šťastné dětství a udělala z milující partnerky matku samoživitelku!! Hned po sebevraždě tohoto člověka najednou sociálka záhadně odvolala, že je matka nevhodná pro výchovu dětí a HODLÁ jí je vrátit - to se musel vážně jeden hodný člověk zabÍt-0ostál spravedlnosti?? Rodinou už nikdy nebudou, tatínka dohnal tento systém k sebevraždě, maminka dětí nyní samoživitelka musí dát v práci výpověď a přestěhovat se, aby mohla své dcery vodit do a ze školky a k tomu uplatila veškeré výdaje, děti tyto Mgr. a sociální úřad připravil o milovaného tatínka.. Děkujeme Mgr. *************, Mgr. *********** a celému sociálnímu úřadu v Klatovech, především sociální pracovnici **********, která s touto rodinou tak "vlídně" jednala za to, že se jim podařilo ochránit děti před nebezpečím - jejich úžasnými rodiči, a tím dětem zajistili nyní pohádkovou budoucnost, tím že se jejich tatínek zasebevraždil. DĚKUJEME, TEĎ UŽ JE TO SNAD V OČÍCH ZÁKONA V POŘÁDKU!!!!!!!!!!!!

Podle všeho o případu referují dvě sestry, Marta za svobodna J. (manželka Vlastimila K ) a druhý příspěvek pak její sestra Eva J. Facebookové profily obou jsou normální profily rodiny z dětmi, vedené několik měsíců čiu let, řadu měsíců občas doplnované fotkami sa vidi ze života a rozhodně nepůsobí dojem hoaxu nebo účlově vytvořené záležitosti. Oba profily v podstatě končí oznámením o sebevraždě. Fotkou borovice, na které se oběsil - se zapálenými svíčkami. A žádostí, aby ti, kdo jej znali, přišli zapálit svíčku .

Dovedu si představit, že tlak který jedna iniciativní kráva a zbylá mašinerie vytvořili na doposud slušného - a na podobnou věcc nepřipraveného člověka byl extrémní. Včetně velmi hnusného chování zainterevaných sociálních pracovnic. Že najednou, bez důkazů a nezaviněně pozbyl veškerou lidskou důstojnost a stal se veřejným nepřítelem. A že tomuto tlaku podlehl.

Snad jen jediný komentář. Bývá ve zvyku kritizovat "připosranost" Norských médií, která se kontroverzním tématům vyhývají. Nýrskou tragédii však žádný zájem našich médií neprovází spíše naopak. A to včetně online médií. Varujícím případem budiž server www.rodina.cz, odkut pochází výše zveřejněné citáty. Potom, co se pan K. oběsil, redakce tohoto serveru VYDEZINFIKOVALA naprosto veškeré zmínky o dané cause ! A to má být server pro rodiny ! Vše je přece v pořádlku podle zákonů, nic se neděje, systém nechybuje ale když se kácí les, lítají třísky a zavřeme li oči - strašidlo zmizí ! Každopádně, redakce serveru rodina.cz se zeptám z jakého důvodu veškeré informace o této věci ZCENZUROVALA.

Podotkýkám že z cache různých vyhledáváčů se tyto stránky ze serveru rodina.cz PODAŘILO ZÍSKAT a mám k dispozici jak html, tak jejich screenshoty. Samozřejmě s uvedením plných jmen jak aktivní logopedky tak pracovnic Klatovské Sociálky. Potvrdí li se věc, a výjde li najevo že jejich neprofesionalita nebo přemrštěná horlivost zavinil smrt člověka, budou tato jména bez milosti zveřejněna.

Každopádně, odborná literatura hovoří zcela jasně o takzvaném "systémovém týrání", kdy reakce složek OSPOD, a policie je tak razantní a přemrštěná i při pouhém, byť absurdním podezření, že zásah do rodiny, který tito "orgání", byť při pouhém nepotvrzeném podezření provedou, je tak brutální a tvrdý, že ve svých důsledcích představuje mnohem větší zlo, než jakási fiktivní újma která dětem hrozí. A někteří zvláště odvážní autoři se i zmiňují o tom, že v takových případech mají "orgání" tendenci jakékoliv důkazy a fakta DEZINTERPRETOVAT aby vyzněla v jejich prospěch a nemuseli nést zodpovědnost , jak finanční tak trestní za zpackaný zásah.

Jsem však, jako blogger příliš malý pán na to, abych věc prošetřil a medializoval. Domnívám se že právě o to by se měli zajímat aktivisté a mainstreamoví novináři, a veřejným tlakem na příslušné orgány zaručit spravedlivé vyšetření záležitosti "pasdni komu padni". A že odpor příslušných míst a nadřízených oněch zmíněných ale zatím nejmenovaných sociálních pracovnic bude vskutku heroický a že budou dělat, stejně jako policie vše proto, aby své podřízené kryli a věc zametly pod koberec.

Ale prokáže li se že se jednalo o neadekváítní reakci, falešné obvinění a že pani logopedka slyšela "trávu růst", a ježibaby ze sociálky se nechovaly korektně, musí za smrt člověka, kterého dohnali k sebevraždě někdo zaplatit ! Ruku na srdce, který táta svoje děti například nekoupe, nemazlí, neblbne s nimi ve vaně a podobně....

PS: Primum no nocere - Především neublížit. Latinské rčení patří ke klasickým zásadám medicíny. Zavazuje lékaře postupovat s rozmyslem a s pokorou aby se z dobrého úmyslu "léčit" nestalo svévolné mrzačení Nutí lékaře zvažovat přínosy a rizika zákroků, jistotu diagnóz a další věci.

Tak nějak by ovšem na něj nemělo zapomínat i v prípadech sociální práce ! Podle mě by všechny tyhle "pracovnice" měly být tomuto principu zavázány Přísahou, tak jako se lékaři zavazují Hippokratovi . A se stejně negativními důsledky jejího porušení.

PPS: Zatím co jsem připravoval tento článek, vyšel o události text v Klatovském Deníku

Autor: Martin Prášek | pondělí 26.1.2015 18:38 | karma článku: 45.80 | přečteno: 29771x

Další články blogera

Martin Prášek

Karanténa jako past? Aneb skutečně nás ohrožují víkendoví výletníci?

Krásný jarní víkend a řečeno slovy písničkáře "sbory čumí po lučinách", vyhlížejíce mandelinku bramborovou. Pardon ty neukázněné, kteří můžou za přenos COVID viru, protože nesedí doma, ale vyrazili ven.Možná jeale vše jinak.

4.4.2020 v 12:52 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1010 | Diskuse

Martin Prášek

Vláda změnila legislativní rámec zavření provozoven tak, aby odškodné NIKDO nedostal.

Potichu a bez tiskovek a kamer totiž vláda vláda "upravila" legislativní rámec zákazu volného pohybu a zákazu maloobchodního prodeje tak, aby od státu již dál nikdo odškodné nemohl požadovat.

25.3.2020 v 11:34 | Karma článku: 32.24 | Přečteno: 11138 | Diskuse

Martin Prášek

My zhasnem a vy si nakraďte! Aneb pomoc živnostníkům dle Schillerové

Tohle je čistokrevné coronavirové DaDa, téměř ještě horší, než zakleknutý lihovarník, co místo chlastu vyráběl dezinfekci zdarma. V podstatě se tu chystá jedno velké "Hóří má panenko!!.

24.3.2020 v 8:09 | Karma článku: 44.83 | Přečteno: 19891 | Diskuse

Martin Prášek

Plaquenill + Summamed - klíč k epidemii coronaviru?

Počínaje dneškem, převzala vláda kontrolu nad lékem Plaquenill, který hodlá využít v boji s coronavirem. Plaquenil, účinná látka hydroxychlorochin, je přitom téměř tentýž lék, kvůli kterému z lidí měsíc nazad dělal SUKL blbce.

23.3.2020 v 8:00 | Karma článku: 26.34 | Přečteno: 1357 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

V televizi bez náhubku

Konečně víkend! Krátký oddech od kontroly v rámci distančního vzdělávání. Příležitost vrátit se na krátký čas k normálu. K vlastní agendě. Alespoň zde na blogu. Covid-19 má ministr zdravotnictví. Olympiáda 2021 odsunuta.

4.4.2020 v 18:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Ohrožené seniory v Německu podpořili revizní lékaři

Zdravotní pojišťovny v SRN využívají společné (ale na nich nezávislé) revizní lékaře, kteří neúřadují "od stolu", ale umějí pacienty sami znalecky posoudit. Nyní se navíc zapojili do boje s koronavirem.

4.4.2020 v 18:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Michal Kotyk

ČT: Polapit, trefit a grilovat!

Tak nějak by se dala charakterizovat interní soutěž v naší veřejnoprávní televizi. Pracovní název zatím neoficiálního zápolení je: Hon na zajíce! Aby bylo jasno, tím „zajícem“ je míněn politik.

4.4.2020 v 17:40 | Karma článku: 13.91 | Přečteno: 188 | Diskuse

Jiri Kucera

USA nejsou náš přítel, smiřme se s tím

Spojené státy pod vedením D.T. mnohem jednoznačněji ukazují, že tuzemský bonmot "Silnější pes souloží" platí zcela a úplně i v mezinárodní politice.

4.4.2020 v 14:54 | Karma článku: 30.57 | Přečteno: 1039 | Diskuse

Martin Prášek

Karanténa jako past? Aneb skutečně nás ohrožují víkendoví výletníci?

Krásný jarní víkend a řečeno slovy písničkáře "sbory čumí po lučinách", vyhlížejíce mandelinku bramborovou. Pardon ty neukázněné, kteří můžou za přenos COVID viru, protože nesedí doma, ale vyrazili ven.Možná jeale vše jinak.

4.4.2020 v 12:52 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 1010 | Diskuse
Počet článků 292 Celková karma 31.24 Průměrná čtenost 3205

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Najdete na iDNES.cz