Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Českého doktora v Anglii udal ČESKÝ udavač ?

9. 03. 2016 8:08:08
Případ lékaře Rogozova, který byl suspendován za to, že nedovolil, aby Muslimská lékařka měla místo sterilní roušky zahalený obličej, obletěl médii. Co je ovšem šokující, že zdá se, za toto byl suspendován na udání JINÉHO ČECHA

Doktor Rogozov pracuje dlouhá léta v nemocnici v Scheffildu. Udělal však chybu. Hned dvě. Tou první je ta, že si dovolil vykázat z operačního sálu lékařku v nesterilním nikábu hidžábu (šátku). Tou druhou jest ta, že si to nenechal pro sebe a pravdivě o islamistech v Britském zdravotnictví (byť na českém blogu) napsal.

„Přišel jsem na operační sál, kde jsem se setkal s operatérkou zahalenou v muslimském šátku. Okamžitě jsem přerušil operaci a požádal ji, aby si vyměnila hidžáb za předepsanou roušku,“ cituje českého lékaře server The Daily Mail.„Po dlouhé výměně názorů, vedené s respektem, slušností a faktickými argumenty, odešla z operačního sálu. Dodatečně jsme za ni sehnali náhradního chirurga, který to odoperoval,“ dodal Rogozov. Lékařka vzápětí Rogozova, který ve Spojeném království vykonává lékařskou péči přes deset let, obvinila z rasové diskriminace.

Zdroj: novinky.cz

Podle vyjádření nemocnice pak nebyl suspendován za tento incident ale za TÓN kterým o něm a o islamizaci Británie referoval. Na páně Rogozova kritický a nesluníčkářský (zozuměj - píšící nepříjemnou pravdu o negativních jevech islamizace ) blog ale zejména na jeho článek v parlamentních listech Šokující slova českého lékaře žijícího v Anglii: Muslimské lékařky odmítají sundat šátek při vstupu na operační sál, muslimští lékaři odcházejí od pacienta k modlitbám, čtení koránu během operace pak podle dvou nezávislých zdrojů upozornil udavač . A to prosím také čech pracující v Anglii...

Podle britských novin The Star

The trust has confirmed it is investigating a complaint against Dr Rogozov that has been made by Dr Jan Culik, a senior lecturer in Czech studies at the University of Glasgow.

In his letter of complaint sent in January, Dr Culik said he believed Dr Rogozov, who has worked in Sheffield for ten years, has been making ‘biased, Islamophobic public statements’.

He said the comments ‘seem to be inappropriate from a professional point of view’ and has also highlighted a number of blog posts that appear to have been written by Dr Rogozov in which other comments relating to Muslims are made.

česky:

Vedení nemocnice potvrdilo, že proti doktoru Rogozovi byla vznesena stížnost dr. Janem Čulíkem, služebně starším učitelem bohemistiky na univerzitě v Glasgow.

Ve své písemné stížností poslané v lednu napsal dr. Čulík, že věří, že dr. Rogozov, který pracoval Sheffieldské nemocnici deset let, pronesl zaujatá, islamofobní, veřejná prohlášení.

Řekl, že Rogozova prohlášení se „z pohledu profesionála zdají být nevhodná“ a navíc doplnil několik (přeložených) zvýrazněných textů z blogu, který, jak se zdá, napsal dr. Rogozov, a které obsahují další komentáře ohledně muslimů.

Mno, tak třeba osobně nevidím problém, že lékař - věřící člověk při zákroku recituje Korán, bibli nebo cokoliv "pacientovi ve prospěch" - proto, aby podle jeho víry jeho Bůh chránil pacienta a zákrok byl úspěšný. Nicméně ani proto nebudu člověka, který v tom problém vidí, udávat a likvidovat jeho kariéru. A samozřejmě, požadovat po ostatních členech teamu aby se také moddlili podle JEHO víry, ne každý dle své, to už za čarou naprosto jistě je. Stejně tak jiné věci, které Rogozov ve výše uvedeném článku na Parlamentních listech vyčítá .

Vraťme se ovšem k panu Čulíkovi. Jak nám tvrdí wikipedie a jak nám tvrdí anglické zdroje, učí pan Čulík bohemisitku na universitě v Glasgow. Udávání je sice český národní zvyk, ale přesto vydvstává otázka, zdali to pan Čulík s tou ukázkou bohemistiky v praxi prostě nepřehnal. Podle mě rozhodně ano.

Chápu, že pan Čulík může s texty a chováním pana Rogozova nesouhlasit. Chápu, že jako publikující člověk by se měl plné právo proti blogům pana Rogozova ohradit, publikovat texty vyvracející jeho názory, usvědčující jej z omylu a tak dále. A to zejména tehdy, když provozuje jeden z velmi čtených serverů českého Internetu (Britské Listy).

Ale udáváním ? Tím se u mě, a jak tak sleduji cvrkot okolo na soc sítích tak nejen u mě, pan Čulík vyloučil z okruhu slušných lidí a přesadil do okruhu "Ani kolo neopřel..."

Abych zůstal objektivní: Druhý zdroj, Theyorkshire post sce mluví o tomtéž ale přímo jméno Čulík neuvádí. pouze "Lectour od Czech studies" Už ne SENIOR . Další zdroje hovoří pouze o udání (complain) ale konkrétního Bredschnaidra nejmenují. Jest zde tedy i jistá teoretická možnost, že udavačem je někdo jiný.Že se jedná o diskreditační operaci proti panu Čulíkovi potažmo Britským listům. Popřípadě vnitřní boj v redakci tohoto serveru.

Přinejmenším "interní redakční vzpouru", či naschvál v Britských listech bych pokládal za možnou. Proč ? Protože na článek v The Star, jmenující dr. Čulíka jako udavače - odkazují SAMOTNÉ BRITSKÉ LISTY.

A nepřipadá mi, že by byl kdokoliv, včetně pana Čulíka tak pitomý, že by věřil, že mu pověst udavače v Čechách přinese respekt a uznání. Každopádně, mohl daný redaktor či pan čulík sám použít více pramenů o suspendaci Dr. Rogozova, ve kterých NENÍ JMENOVÁN. Takhle to vypadá jako že sámn sebe předhodil lvům do cyrku a davu pro lynch . A to mi přinejmenším nepřipadá pravděpodobné. Spíše že bylo davu plánovitě předhozeno něco, na co tutově "zabere".

Pravda jest bohužel tam venku a je na čtenáři, aby si udělal názor. A na budoucnosti, dá li bůh, aby věc objasnila.

Autor: Martin Prášek | středa 9.3.2016 8:08 | karma článku: 40.70 | přečteno: 7869x

Další články blogera

Martin Prášek

Kde vlastně umírají ti očkovaní ?

Neočkovaní plní JIP. Neočkovaných je na JIP 70 - 90 procent. To jsou informace, obíhající v mediálním prostoru, doplněné často i rozsáhlými grafy a analýzami. Jenže...

2.12.2021 v 13:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Martin Prášek

Rozhodnutím Strany Bezinfekční aneb: Česká cesta k Bergamu 2020

Pamatujete si ještě na jaro 2020, kdy Covid kosil sever Itálie ? Přetížené špitály, doktoři rozhodují koho zachraňovat a koho ne. Lockdown, deprese. Mrtví. zničené rodiny i živnosti. Tak k tomuhle vážení, máme dobře našlápnuto.

24.11.2021 v 8:22 | Karma článku: 21.87 | Přečteno: 484 | Diskuse

Martin Prášek

Ptal jsem se tehdy Babiše. Nyní se ptám Vás pane Fialo.

Ještě než začalo covidové šílenství, položil jsem Andreji Babišovi na stránkách SILNÉ ČESKO otázku, co se bude dít. Neodpověděl. Nyní v předvečer dalšího LOCKDOWNU pokládám tytéž otázky Vám, jako budoucímu premiérovi.

22.11.2021 v 12:39 | Karma článku: 22.02 | Přečteno: 826 | Diskuse

Martin Prášek

Může očkování proti covidu ve svém důsledku nechtěně zabíjet ?

Obávám se, že ano. Nemyslím však teď nežádoucími účinky apod, ale nezamýšlenými důsledky, kterými očkování a zbrklá kampaň kolem, ovlivnilo psychiku a myšlení lidí a vlastně celý SYSTÉM tak, že následky mohou být vpravdě smrtící

21.11.2021 v 8:53 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 558 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

K odchodu Miroslava Zikmunda

Málokomu se to podařilo: stát se gigantickým idolem našich klukovských let . Dvojici Hanzelka – Zikmund ano. Já jsem byl Hanzelka, o pár let mladší bratr Zikmund. Anebo obráceně? Na tom už sotva záleží.

2.12.2021 v 13:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 11 | Diskuse

Martin Prášek

Kde vlastně umírají ti očkovaní ?

Neočkovaní plní JIP. Neočkovaných je na JIP 70 - 90 procent. To jsou informace, obíhající v mediálním prostoru, doplněné často i rozsáhlými grafy a analýzami. Jenže...

2.12.2021 v 13:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Jan Ziegler

Jak v Masných Krámech zvítězila absolutní svoboda

Správně tvrdí antivaxeři, že covid se zneužívá proti svobodě a očkování proti němu je nesmysl. Jenomže oni si počínají v boji za lidskou volnost polovičatě, to my šli dál.

2.12.2021 v 12:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 95 | Diskuse

Martina Cibulková

Proč jsem očkovaná a půjdu na třetí vakcínu

Chtěla jsem zabránit horšímu průběhu Covidu...Chtěla jsem, aby náš stát a společnost se vrátila do starých kolejí...Nechtěla jsem ohrozit ty, kterým COVID může v jejich zdraví uškodit, ohrozit a nebo připravit o živo....

2.12.2021 v 12:12 | Karma článku: 14.78 | Přečteno: 206 | Diskuse

Tereza Dufková

Očkovat či neočkovat?

Jako svědomitý rodič jsem nechala své ratolesti naočkovat všemi povinnými vakcínami, a i některými navíc. Dělám maximum, abych ochránila jejich zdraví jako každá máma. Ale očkovaní na Covid-19?

2.12.2021 v 11:13 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 308 | Diskuse
Počet článků 320 Celková karma 23.27 Průměrná čtenost 3069

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Najdete na iDNES.cz