Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spalovač Prezidentů.

4. 11. 2016 23:05:43
Ve středu 2. listopadu se měla v Ostravském Divadle Petra Bezruče odehrát inscenace Spalovač Mrtvol za přítomnosti manželky prezidenta, paní Ivany Zemanové. Bohužel, honorace se nedostavila. Světe div se - kvůli konspirační teorii

Podle této konspirační teorie, se kteroui přišli mluvčí hejtman Moravskoslezského kraje, pan Miroslav Novák ('ČSSD) , pan Ovčáček, a výpady na adresu divadla dorazil Miloš Zeman, měla být na první dámu připravována v rámci tohoto divadelního představení sofistikovaná provokace. To vše za účasti ČS televize a snad i agentů imperialismu a mandelinky bramborové. Jako ve večerníčku " Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni" , kdy intrikán Kolomajzna vyřvává: "Na císařpána chystají ATENTÁT" . A vodník Kebule vaří mlhu. Za pomoci médií .Zde a třeba zde.

Důkazy o chystané provokaci snáší pan Ovčáček na svém twitterovém účtu. Málem za ně pokládá snad i ředitele divadla, který první dámu očekával s kyticí. Jak ovšem záhy pochopíme, je hradní šaškec naprosto mimo mísu. Režisérka inscenace a umělecká šéfka divadla, paní Janka Ryšánek Schmiedtová si zahrála na radio Jerevan.... A jala se hradní psychózu uvádět na pravdivou míru. Prohlášení s jejím výslovným svolením přetiskuji.

V Ostravě dne 4.listopadu 2016

Divadlo Petra Bezruče se ostře ohrazuje proti lživým obviněním končícího hejtmana Moravskoslezského kraje, pana Miroslava Nováka, která zazněla na tiskové konferenci mapující návstěvu Miloše Zemana v Moravskoslezském kraji.

Prohlášení jsou založená na zcela nepodložených spekulacích. Informují o chystané provokaci, která měla být připravena a odehrát se ve spojení s Českou televizí v ostravském Divadle Petra Bezruče, a to během návštěvy první dámy, paní Ivany Zemanové.

Ve středu 2. listopadu 2016 se v Divadle Petra Bezruče hrála nejnovější inscenace na repertoáru, Spalovač mrtvol. Na tuto zcela vyprodanou reprízu byla nahlášena skrze Moravskoslezský kraj také návstěva paní Ivany Zemanové. Dopředu bylo vše avizované tak, že si paní Zemanová přeje bez velkých oficialit navštívit divadlo. Umělecká šéfka Janka Ryšánek Schmiedtová k tomu říká: „Jsme divadlo, prostor pro otevřený dialog, a naším úkolem je hrát příběhy pro diváky. A paní Zemanová by byla jedním z diváků. Přišlo by nám pokrytecké vyřizovat si jakékoliv své názory skrze rodinného příslušníka – v ten moment našeho diváka. Přišlo nám ale stejně pokrytecké sundávat tibetskou vlaku, která na divadle visí už více než čtrnáct dní, a před bezpečnostní jednotkou paní prezidentové ukrývat otevřený dopis, který jsme panu prezidentovi Zemanovi napsali – a který mohou do 17. listopadu, než bude odeslán na Hrad, podepisovat i naši diváci. Tento dopis, stejně jako vlajka, je a byl v divadle, na našem facebookovém profilu i na webu divadla veřejně vystaven už před 26.říjnem, kdy k Bezručům přijela část týmu paní Zemanové celou návštěvu připravit. Nic jsme neskrývali, v žádném případě jsme nechtěli provokovat v rámci divadelního představení, ale také nic předstírat – jen jsme chtěli odehrát reprízu Spalovače mrtvol, což se také stalo.“

Česká televize byla ohlášena na reprízu Spalovače mrtvol už řadu týdnů, v ten večer natáčela reportáž, a to do pořadu Divadlo žije, s návštěvou první dámy její přítomnost neměla cokoliv společného.„Žádná provokace se neplánovala, to je jedna velká konspirační teorie a kdyby to nebylo tak smutné, je to vlastně úsměvné. Skutečně se nemáme, jak nás nabádal pan prezident, za co stydět.dodala Janka Ryšánek Schmiedtová.

Takže: Na protest proti zbabělému chování čelních ústavních činitelů v souvislosti s návštěvou Tibetského Dalajlámy, visí na Ostravském divadle Tibetská vlajka. A pod ní hrají hru "Spalovač Mrtvol", jejíž hlavní hrdina, pan Kopfrkindl zabíjí svoje blízké neboť is myslí, že jest vtělením Tibetského Dalajlámy a je jeho posláním zbavit svět utrpení (vědí to vůbec pánové Ovčáček či Zeman ? ). A do toho chytne první dámu rapl, že za ní v divadle někdo sedí. A MuldrScullyová Ovčáček snáší akta kiX neprůstřelných důkazů, že UFO přecejen přistálo .

Tohle je možný jen v Čechách. Větší absurditu by ani Václav Havel nebo Samuel Becket nenapsali. Vsadil bych se že pan Godot s hůlkou obchází o půlnoci kolem Ostravského divadla a potutelně se kření pod fousy. .Jen si musí dát pozor aby jej neprohlásili za teroristu a hradní paranoia na něj napoaslala rovvnou zásahovky.

Varující ovšem je, co si takový establishment o sobě myslí. Že si před nimi všichni sednou na zitsflajš a ohnou hřbet ? Že když se velectněně objeví, lidé zametou smetánce nepohodlné věcvi pod kobereček, aby snad nedráždily ? Uklidíme, vyluxujem, sprosté nápisy vápnem zamalujem, vyfasujem mávátka a budeme volat Hurá, jako když ve Skřiváncích na niti měl do Kladenské huti přijet soudruh Nejedlý ? Že snad i mlíkaři budou kvuli nim mizet ?

Celá aféra má tedy potenciál přerůst do ještě větší ostudy, nežli jsme kdy doufali. Komické ovšem je, že na to nikdo se Zemanových odpůrců nemusel ani hejbnout článkem prstu. O Spalovače Mrtvol se hradní establishment popálil sám. Díky své zbrklosti, nabubřelosti a především .. špatnému svědomí.

PS: Aféra s vyznamenáním nevyznamenáním pana Bradyho ukázala, jak dovede být hradní establishment a jeho klika pomstychtivá. Dá se tedy očekávat, že proti Divadlu petra Bezruče a i proti samotné režisérce Ryšánek Schmiedtové rozpoutají kampaň nebo alespoň skryté ataky a naschvály. A to nejen za onu smyšlenou provokaci. Ale zejména za to, že si nenechala šlapat po hlavě a nařčení se ohradila. A bude záležet opět na divadelnících, zdali dokáží projevit solidaritu, nebo zdali nechají společnost sklouznout do dalšího patra pomyslné morální stoky.

PPS: Celá aféra vypukla přesně k narozeninám paní režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové. Pak pánové - všichni tři Ovčáčku, Zemane i Nováku vězte, že opravdový Gentleman (ne že by jste jimi snad byli, ale dozajista se za ně pokládáte) daruje Dámě k narozeninám kytici živých květů, nikolivěk pugét konspirací, lží a pomluv.

Autor: Martin Prášek | pátek 4.11.2016 23:05 | karma článku: 40.04 | přečteno: 5082x

Další články blogera

Martin Prášek

Ostravsko musí zůstat chudé a volit levici! Aneb předvolební analýza privatizace OKD

O privatizaci OKD se většinou uvažuje jako o tunelu a zlodějině. Ten druhý a možná důležitější rozměr celé causy zůstává opomenut. A zrovna před volbama se hodí jej připomenout.Šlo o to Zachovat Ostravsko chudé a tudíž LEVICOVÉ...

19.10.2017 v 11:08 | Karma článku: 22.84 | Přečteno: 623 | Diskuse

Martin Prášek

Odpor proti migrantům není "xenofobie" - ale rozumová úvaha. Vědecky podloženo.

Kolektiv vědců kolem Jiřího Horáčka a Ladislava Kesnera z Národního ústavu duševního zdraví realizoval zajímavý výzkum. A z jeho výsledků dostanou patrně sluníčkáři psotník a ten psotník ještě vzteklinu. Posuďte sami

6.10.2017 v 9:30 | Karma článku: 43.45 | Přečteno: 5306 | Diskuse

Martin Prášek

Vláda, která pošle na své občany mlátiče, nemá nárok existovat

Kdyby volby (mezi něž samozřejmě počítá i referendum) mohly něco změnit, dávno by je zakázali. Hořkost tohoto bonmotu uvedli v realitu Španělé v Katalánském referendu o nezávislosti, kter se zakázat alespoň pokusili. Pendreky

4.10.2017 v 15:17 | Karma článku: 32.50 | Přečteno: 865 | Diskuse

Martin Prášek

Merkelovo "vítězství"

Ještě jedno takové vítězství a jsme zničeni ! Odbyl své důstojníky král Pyrrhos I. Epeirský po vítězné bitvě u Ausculla. Bitvu tehdy sice vyhrál, nicméně tím se jeho situace spíše zhoršila.

25.9.2017 v 9:34 | Karma článku: 40.36 | Přečteno: 1639 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Oto Jurnečka

Nějak bylo, nějak bude a já myslím že takhle:

Zkusím trochu předcházet událostem a zaprognostikovat si jak dopadne povolební vyjednávání. Jsem přesvědčen, že řešení je blíž, než bychom z výroků zúčastněných hádali.

21.10.2017 v 21:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Tomáš Gayer

Rychlý zásah pražské hygieny

Je krátce po parlamentních volbách. Mnozí občané se začínají uklidňovat. To ovšem neplatí o všech. Pražská hygienická služba dnes v podvečer zapečetila ze zdravotních důvodů do odvolání všechny toalety pražské kavárny...

21.10.2017 v 18:47 | Karma článku: 18.90 | Přečteno: 622 | Diskuse

Přemysl Čech

Můj život s Parkinsonem III. - Co bych rád, aby se po volbách změnilo

Volební sliby jsou jedna strana mince a skutek a rychlost, s jakou se na tyto sliby zapomíná, druhá strana téhož. Bohužel, ani ty sliby letos za moc nestály! Co se zdravotnictví a osvěty týče.

21.10.2017 v 11:23 | Karma článku: 7.13 | Přečteno: 225 | Diskuse

Jan Sviták

Pro všechny, kdo ještě nebyli volit

Tyto volby jsou volby strachu. Z nadržených, nelubrikujících imigrantů, z estébáka ulhaného, z lobotomia, nebo z toho, že vaší babce při další slevě másla urvou i druhou ruku. Zbytečný strach.

21.10.2017 v 8:07 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 307 | Diskuse

Karel Januška

Téma pro povolební vyjednávání

Úvaha nad délkou soudních sporů a kvalitou soudů prvého stupně. Návrh na doplnění právních předpisů.

21.10.2017 v 7:41 | Karma článku: 3.92 | Přečteno: 118 | Diskuse
Počet článků 255 Celková karma 36.78 Průměrná čtenost 2363

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.