Štěchovo "totální nasazení" živnostníků do průmyslu

16. 06. 2017 10:44:44
Český průmysl nemá kvalifikované lidi.Soudruh odborář Štěch to vymyslel.Zrušíme živnostníky a totálně je nasadíme do fabrik. Zrušíme je ekonomicky, nastavením podmínek, neb všichni vědí, že se živnostníci mají až moc dobře.HURÁ

A víte co, milí socani a odboráři, máte ÚPLNOU PRAVDU. Máme se jako živnostníci zkrátka až moc dobře. S plna hrdla souhlasím s tím, abychom měli stejné odvody, jako zaměstnanci. Z důvodu spravedlnosti. Jen je třeba ještě drobně doladit pár detailů, aby i zaměstnanec na tom byl, samozřejmě z důvodu spravedlnosti a rovnosti úplně STREJNĚ, jako živnostníci

- Zákaz odborů. My živnostníci žádné odbory nemáme. Nikdo naším jménem nestávkuje a nelobuje. Tak proč by jste je měli mít vy zaměstnanci ?

- Žádná zaměstnavatelem placená dovolená. Chceš týden či měsíc v roce nemakat ? - NAŠETŘI SI. Mě jako živnostníkovi žádnou dovolenou nikdy nikdo neplatí.

- Ovšem také milý zaměstnanče počítej, že když se s té dovolené vrátíš, už nemusíš v dané firmě pracovat. Když já jako živnostník zavřu krám a pojedu k moři, zákazníci se ke mě taky vrátit nemusí.

- Žádné "odvody stržené mzdovou účtárnou". Dostanete o výplatě balík peněz a zdar pipi. Vše ostatní si spočítej a zaplať sám. A nes rizika toho, že ve výpočtech uděláš chybu a že tě za ni socka, zdravka a berňák řádbně zkásnou. Oni už rádi naberou úředníky na kontrolu lidí jako jste vy.

- Žádných 60 procent z platu nebo nebo placená dovolená, když zaměstnavatel nemá zakázky. Nepracuješ, nedostaneš ani korunu. Nás živnostníky taky nikdo nesponzoruje, když nejsou zakázky a na takové sezonní výkyvy si musíme rezervy tvořit sami. Nelíbí se ti to ? Jdi pracovat jinam, nebo se staň živnostníkem.. Když ase tak dobře máme.

- A samozřejmě, ať ani berńák, ani sociálku, ani zdravotní pojištovnu nezajímá, kde na to vezmeš, když ti zaměstnavatel neplatí. My živnostníci musíme také socku i zdravku platit i tehdy, když odběratel neplatí, nebo když si nevyděláme či nemáme ani jediného zákazníka. . Chcete to mít stejné ? Fajn. Nechte si čvachtat !

- Samozřejmě socku a zdravku milí zaměstnanci plaťte i tehdy, když jste na nemocenské a nevyděláte ani korunu. Víte, jako živnostník jsem před pár lety chytil mononukleozu. Za celý ten měsíc, co jsem ležel v horečkách, za celých těch 14 dní co jsme ležel na kapačklách ve špitále a minimálně další minimálně 2 měsíce, co se dával dohromady a víte co ? Povinné minimální odvody jsem PATIT MUSEL, i když jsem vydělal v podstatě hov...

- Nemocenskou milý zaměstnanče ? Dokonce tři dny placenou zaměstnavatelem ? Zapomeň ! Pěkně ji dostávej jako živnostník, za stejné peníze a za stejných podmínek. To znamená při 500kč/měs pojistném dostávejte nějakých 380 kč denně od patnáctého dne nemoci. Nelíbí se to , Zřiď si komerční nemocenskou pojistku ! Nemůžeš si dovolit jí platit? Když budeš nemocnej, prostě nežer, nebydli a neexistuj. A raduj se z dluhů u zdravky a sociálky, které ti pěkně utěšeně porostou !

- Žádné pracovní pomůcky oděvy boty atd hrazené zaměstnavatelem. Monterky i bagančata a i tu lopatu si kup pěkně vlastní.

- Pěkně přispívej zaměstnavateli na stroje, nástroje a zařízení. Proč ? Protože my živnostníci si taky vše musíme koupit ze svého.

- Žádný limit z odpobvědnosti za škodu ve výši 6 měsíčních platů. Pěkně za to co v práci po....š, milý zaměstnanče, ruč celým majetkem. Nás, živnostníky žádná podobná klauzule nechrání, proč by měla vás ? Nelíbí se ti to ? Komerčně se "pojisti na blbost".

- A mimochodem, zrušit OSOBNÍ BANKROTY. Když udělám botu já jako živnostník, žádnou obezličku útěku ze svých dluhů nemám, takže milý zaměstnanče, proč bys jí měl mít ty ?

Líbí se vám, milí zaměstnanci, tenhle "Brave new world" dle pánů Mládka a teď dle Štecha ? Máme li my, živnostníci platit stejné odvody, jako zaměstnancii, jsem pro všema deseti, když také všichni zaměstnanci povinně a bez pardonu ponesou stejná rizika, jaká neseme my.

Tak si nechte čvachtat.

PS: jestli si myslíte, že když živnostzníky zrušíte a naženete do fabrik, že se budete mít dobře ? Kdepak. Takový živnostník je zvyklý nestonat, nedržkovat a MAKAT. A zabere tak místo dvoum, spíše třem odborářským flákačům, kterým tak zajistí efektní výlet balistickou křivkou na dlažbu.

Have a nice day.

PPS: Jestli s článkem souhlasíte, prosím lajkujte jej a sdílejte. Je to ostatně jedna z věcí, které lze udělat proto, aby takoví Štěchové zase neřídili tuto zem.

Autor: Martin Prášek | pátek 16.6.2017 10:44 | karma článku: 42.97 | přečteno: 2279x


Další články blogera

Martin Prášek

Život tropí hlouposti, ale kam se hrabe na reklamního bota na Idnesu..

Nezamýšlené konotace. Kouzlo nechtěného. Automaticky náhodně poskládaná data tak, že z nich vypadne něco šíleného. Detail, který celou věc posune do neskutečna. Různé systémy, mixující reklamu s obsahem jsou tím pověstné.

10.7.2018 v 8:39 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 953 | Diskuse

Martin Prášek

První oběť EUromoru, zvaného GDPR

Směrnice GDPR již na Českém internetu zabila první velký projekt. Služba Spolužáci 24. května končí.

23.5.2018 v 8:24 | Karma článku: 37.49 | Přečteno: 1486 | Diskuse

Martin Prášek

Známe sofistikovaný jed, který hodili Rokytovi do pití

Bývalý novinář Halo novin, posléze parlamentních listů, chvíli po vyhlášení výsledků prezidentských voleb zkolaboval přímo ve štábu podporovatelů Miloše Zemana. Musela u něj zasahovat záchranáři

28.1.2018 v 23:35 | Karma článku: 25.81 | Přečteno: 1961 | Diskuse

Martin Prášek

#MeToo přinese stovkám žen zbytečnou smrt

O fenoménu sexuálního harašení se mluví většinou v souvislostech, že vymřou gentlemani, kteří dámě podrží dveře. Bohužel, ona harašící hysterie má nechtěný důsledek. Důsledek, který ženám nosí SMRT.

18.1.2018 v 8:21 | Karma článku: 39.34 | Přečteno: 2470 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Roman Roun

Vedení KSČM překročilo hranici morálního úpadku

Na páteční tiskové konferenci Komunistické strany Čech a Moravy zaznělo z úst předsedy strany Vojtěcha Filipa, že platforma odpůrců politiky vedení KSČM Restart, porušuje stanovy strany a zároveň stranu poškozuje.

20.10.2018 v 3:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 |

Petr Burian

Mám rád své předsudky

Úřadem vlády ČR byla vydána brožurka s názvem Úmluva Rady Evropy o potírání násilí vůči ženám a domácímu násilí - Fakta a mýty. Tedy takový ideologický manuál k Istanbulské úmluvě. Tónem spíše připomíná Poučení z krizového vývoje.

20.10.2018 v 1:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Renata Pospiechová

Charakteristika na dálku

Jako malý byl zřejmě hodný chlapec, poslouchal maminku, dobře se učil, rád si četl, moc kamarádů neměl. Byl ctižádostivý, zpočátku chtěl dělat radost hlavně mamince, později především sobě. Ze všech sil se snažil vyniknout.

19.10.2018 v 20:18 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 169 | Diskuse

Josef Nožička

Marek Hilšer zahájil svou senátorskou kariéru opravdu velkolepě

Senátor Marek Hilšer dal ihned po svém zvolení do horní parlamentní komory o sobě hlasitě vědět. Rázně zkritizoval předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka za jeho návštěvu Ruska.

19.10.2018 v 18:10 | Karma článku: 41.31 | Přečteno: 1610 | Diskuse

Ladislav Větvička

Tak se to robi. Nepohodlnym blogařum je třa řezat prsty

To je fajna praktyka. Už to vidim, jak by za mnu na naš konzulat ve Lvově přijeli synci z BISky a ufikli mi prst. "To maš za to, žes nehezky psal o tetce z Kroměřiža", nechali by vzkaz v datove schrance a odjeli zpatky do Praglu.

19.10.2018 v 11:55 | Karma článku: 47.15 | Přečteno: 6499 | Diskuse
Počet článků 269 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2388

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Najdete na iDNES.cz