#MeToo přinese stovkám žen zbytečnou smrt

18. 01. 2018 8:21:04
O fenoménu sexuálního harašení se mluví většinou v souvislostech, že vymřou gentlemani, kteří dámě podrží dveře. Bohužel, ona harašící hysterie má nechtěný důsledek. Důsledek, který ženám nosí SMRT.

A opravdu nepřeháním. Ono totiž krom úsměvného nepodržení dveří a strachu se s kolegyní v práci normálně bavit, randit, říci jí že jje hezká atd, o dotecích atd nemluvě, se ten strach promítl i do věcí, které nejsou směšné. Ani v nejmenším.

Strach z obvinění ze sexuálního harasementu a z důsledků, které to přináší (likvidace muže) má totiž za následek, že se lidé bojí dotknout ženy i tehdy, když potřebuje naléhavou pomoc. Dokonce i tehdy, kdy na tom "doteku" závisí její holé přežití.

První pomoc. Učeně řečeno kardiopulmonární resuscuitace, zkratka CPR. Spočívá v umělém dýchání a hlavně v NEPŘÍMÉ MASÁŽI SRDCE. Tvrdí se, že čím dříve bude zahájena, tím je pro člověka větší šance, že přežije. S každou minutou tato šance exponenciálně klesá.

Ptáte se, kde je problém ? Ten problém je te, že CPR se provádí stlačováním hrudníku a předpokládá tedy dotyky zachránce mezi prsa, což někdy vyžaduje i manipulaci s prádlem.

Doposud se nikdo nezabýval genderovými aspekty toho, jak pohlaví zachraňovaného ovlivní přístup lidí k resuscitaci neznámého člověka mimo nemocnice. Agentura Associated press však přinesla článek o stuidii probírané dokonce asociací Amerických kardiologů, která toto srovnává.

Porovnali celkem 20 000 případů, kdy došlo k zástavě oběhu mimo nemocniční prostředí a reakce okolostojících, byla li postižena CIZÍ žena, nebo byl li postižen CIZÍ muž. Výsledky jsou šokující. Muži obdrželi pomoc ve 45 procentech případů. Ženy jen v 39 procentech. A co hůře, ačkoliv se liší jen o 6 procentních bodů, rozdíl v přežití je o 23 procent v neprospěch žen. zdroj zde

Znamená to jediné (a i autoři zmíněné studie si toho všímají alespoň trochu), že zde panuje ve společnosti silná obava dotknout se ležící bezmocné ženy a to ještě na hrudníku (mezi prsa), což může být chápáno v sexuálním podtextu. A mít pro záchrance negativní až likvidační důsledky. Což v zemi, která se uvedením "boje proti harašení" do života nikoho nepřekvapí. A i když ve většině případů zachránci dojdou k závěru, že dotknout se na hrudi ležící ženy je legitimní, než vyřeší toto etciké dilema, zavedené feminocentrickou společností, uplyne tolik času, že už je pro velkou část žen buďto pozdě, nebo se dotyčná vzbudí v lepším případě jako zelenina, v horším jako organ donor.

A potom přišlo #MeToo. A šílenství a hon na muže, který tato kampaň rozpoutala. Co si myslíte, jaký bude mít vliv na již tak tristní rozdíl v tom, komu se od neznámého okolí dostane pomoci? Podotýkám, že studie byla publikována American Heart Association 13. listopadu 2017 je tedy málo pravděpodobné, že by kampaň #MeToo , která se stala masově virální teprve v říjnu, ovlivnila výsledky.

Nyní, tom hezkém politicky korektním novém světě budou okolojdoucí daleko více a déle přemýšlet, mají li se angažovat v záchraně neznámé ženy. A právě díky šílenství #MeToo, je velmi pravděpodobné, že mnozí toto riziko vyhodnotí prostě jako příliš vysoké. A výsledkem budou stovky žen bez pomoci. Stovky žen mrtvých.

Nikdo totiž nemá zájem, aby mu zničilo pracně budovanou kariéru, dobrou pověst a manželství (rodinu) obvinění, že před 30 lety v rámci resuscitace se PRÝ někde dotknul více, nežli zdrávo. Nikdo nechce nést hmatatelné riziko, že by se z titulu, že pomohl, mohl stát štvanou zvěří.

Že tohle snad ani není možný? Že tyto obavy jsou plané? Ale kdež. Moje známá - lékařka ještě za socializmu byla svědkem, jak se v šalině vyvrátil chlap. Infarkt, zástava. Než lidi našli telefon (byl socík), podařilo se jí pomocí masáže srdce chlápka opět nakopnout, udržet v chodu do příjezdu sanity a ten posléze přežil. Ovšem potom na ní posílal stížnosti kde mohl, výhrůlžné dopisy a sprosté nadávky ža to, že mu při resuscitaci zhmoždila žebra (tehdy se resuscitovalo i s tzv prekordiálním úderem). A to ani nemusela být prudérní Amerika dnešních dnů. To bylo jenom socialistické Brno....

#MeToo prý změnilo Ameriku i svět. Otázkou ovšem, jestli k lepšímu. To se budete muset zeptat pozůstalých po těch stovkách či tisících žen, které ostatní raději nechali ležet, než by riskovali, že z nich za 30 let někdo udělá sexuální zrůdu.

Jestli chtěl někdo ženám ublížit a zabít jíich stovky jedinou kampaní, pak se mu to bezpochyby povedlo. Ani ten největší misogyn by něco takového nevymyslel. A vsadím se že ani maníci z 4chan (diskuzního fóra, které dalo světu třeba známého pedofilního medvěda PedoBeara), na tohle nemají. A to prý jejich trolling stál za takovými kampaněmi feministického šílenství, jako bylo například PissForEquality - feministická kampaň, kdy dámy postovaly fotky svých počuraných kalhot ve jménu solidarity s obě ́tmi znásilnění. (zdroj ZDE) A nebo za kampaní FreeBleeding, která spočívala v tom, že prohlásili menstruaci bez hygyenických pomůcek za feministickou věc, boj za rovnoprávnost žren a kdesi cosi..(Zdroj ZDE) A dost feministek se toho chytlo a zamořovali virtuální prostor fotografiemi menstruační krví potřísněných rozkrokků svého oblečení (dokonce i Twitter před nimi tehdy a už navždy - ustoupil...)

Včera jsem si zde přečetl článek "Amerika se mění a bílí muži se bojí, říká amerikanistka k hnutí MeToo", vychvalující onu pokřivenou kampaň málem do nebe. Co asi na to řekne nejen autorka tohoto textu, ale i všechny ženy (a muži) stejně smýšlející jako ona ? Co udělají, až budou konfrontováni se stovkami zbytečně mrtvých žen ? Se stovkami žen, které zemřely jen proto, že ženy jako ona ve společnosti vyvolaly strach z žen samých ?

Raději si to však ani nedomýšlet. Protože až si tohohle feministky OPRAVDU všimnou. Co bude potom? Nedivil bych se, kdyby genderyně prosadily zákazu laické resuscitace pod přísnými tresty - protože přeci všichni mají mít rovnou šanci přežít. A když nejde genderově vyváženě přežít, ať raději všichni politicky korektně zdechnou.

Autor: Martin Prášek | čtvrtek 18.1.2018 8:21 | karma článku: 39.34 | přečteno: 2470x


Další články blogera

Martin Prášek

Život tropí hlouposti, ale kam se hrabe na reklamního bota na Idnesu..

Nezamýšlené konotace. Kouzlo nechtěného. Automaticky náhodně poskládaná data tak, že z nich vypadne něco šíleného. Detail, který celou věc posune do neskutečna. Různé systémy, mixující reklamu s obsahem jsou tím pověstné.

10.7.2018 v 8:39 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 953 | Diskuse

Martin Prášek

První oběť EUromoru, zvaného GDPR

Směrnice GDPR již na Českém internetu zabila první velký projekt. Služba Spolužáci 24. května končí.

23.5.2018 v 8:24 | Karma článku: 37.49 | Přečteno: 1486 | Diskuse

Martin Prášek

Známe sofistikovaný jed, který hodili Rokytovi do pití

Bývalý novinář Halo novin, posléze parlamentních listů, chvíli po vyhlášení výsledků prezidentských voleb zkolaboval přímo ve štábu podporovatelů Miloše Zemana. Musela u něj zasahovat záchranáři

28.1.2018 v 23:35 | Karma článku: 25.81 | Přečteno: 1961 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Bohumír Šimek

Bůh mlčí

Co pozitivního přineslo a přináší věřícím v Ježíše Krista komunistické pronásledování církví a pronásledování věřících pod jedině správnou ideologií komunistického, vědeckého světového názoru?

19.10.2018 v 21:08 | Karma článku: 9.60 | Přečteno: 161 | Diskuse

Vilém Ravek

Jazykovědci mají jasno. Miloš Zeman nemluvil vulgárně ale staročesky.

Pevně doufám, že po zveřejnění tohoto článku mi pan prezident příští rok udělí nějaké státní vyznamenání. Tvrdím, že z jazykovědného hlediska nemluvil Miloš Zeman sprostě, i když si to on sám možná myslí.

19.10.2018 v 19:20 | Karma článku: 19.19 | Přečteno: 532 | Diskuse

Karel Trčálek

Budeme se učit od Saúdské Arábie, jak řezat prsty novinářské žumpě?

Novinářská žumpa, jak známo, destabiluzuje společnost. Ale my potřebujeme společnost stabilizovanou. Máme se od Saúdské Arábie ještě co učit

19.10.2018 v 17:22 | Karma článku: 13.03 | Přečteno: 302 | Diskuse

Marek Trizuljak

Kdež's pokácel kadlátke, senko, nemužeš chtít šlihovico!

Rčením babičky z Hané (dle potřeby přeložím do spisovné češtiny, kdyby náhodou někdo nerozuměl) uvádím menší, komorní téma o zákonu rovnováhy

19.10.2018 v 15:43 | Karma článku: 16.29 | Přečteno: 354 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Obchodníci s pofidérním zbožím, kterým ….

... pšenka nekvete a kterým kvete. Pšenka letos nekvetla obchodníkům s deštěm. Letos u nás byla místa, kde pořádně nepršelo skoro půl roku. S tak nejistým artiklem se ani nedá kšeftovat.

19.10.2018 v 14:25 | Karma článku: 9.86 | Přečteno: 270 | Diskuse
Počet článků 269 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2388

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Najdete na iDNES.cz