Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 2. června 2020 Jarmil

Holiči a butiky vadily. Ale 200 nahých chlapů v těsných sprchách ne...

22. 05. 2020 7:40:32
Událostmi kolem koronkrize nyní hýbe epicentrum nákazy v dole Darkov na Karvinsku.Především se ale v plné nahotě ukázala absurdnost vládních opatření proti šíření infekce.

Holičství, kadeřnictví, firtka, masáže To vše se muselo zavřít nařízením vlády, prý jako prevence šíření koronaviru. Dokonce i kina, divadla, a kulturní akce nezůstaly ušetřeny. o kostelech, svatbách a pohřbecfh nemluvě.

Všude se prý shlukují lidi, všude prý hrozí riziko přenosu a bla bla bla. Jak se ale ukazuje , i při zavírání provozoven a poxdniků, si někteří byli rovnější a to bez ohledu na epidemiologiská rizika.

Důl, je díra v zemi, tu ti nemohou vzít, praví známá hláška z cimmermanské hry. Ale kromě toho, že je důl díra v zemi, je i ideální prostředí pro šíření koronaviru. V důlní kleci ani na porubu asi těžko budete udržovat dvoumetrový odstup. Rubat s rouškama asi nepujde. A to nemluvím o tom, že důlní větry a ventilace mají potenciál roznést virus po veškerých zaměstnancích podzemí.

A tak zatímco se tady diskutovalo, jak pít pívo přes roušku, rozdávaly likvidační pokuty lidme u táboráku, dštila síra a oheň na lyžaře, potom na lidi bez roušek, mlely se litanie, že masážníci, kadeřnice a wellnes pracovníci a fyzioterapeuti tvoří aerosoy a proto se nemohou otevřít, a když už, tak jen s maskou rouškou štítem atd... a zatím se na šachtách dvakrát denně sprchuje 200 chlapů vedle sebe. Vlhko dusno, aerosoly, těsný kontakt. Z pohledu viru dokonalé. (Omlouvám se za link na premium obsah)

Můžeme dodržovat nošení roušek, jak chceme, jenomže po šichtě vyfáráme a ve sprchách nás pak je sto, klidně i dvě stě. Vysvlíkáme se v nich, je tam tak těsno, že si navzájem myjeme záda. Jde o řadu sprch bez jakýchkoliv zástěn,“ říká další z horníků, který včera po poledni odcházel ze směny.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dul-darkov-karvina-covid-19-hornici-nakaza-koronavirus-testovani.A200521_201751_domaci_sub

Chcete mi říci, pane ministře zdravotnictví Vojtěchu, chcete mi říci, pane Hamáčku a pane Prymulo, že jste Vy a Vaši podřízení TOTO riziko přehlédli ? Opravdu ? A nehrály v tom roli jiné cíle ?

Není to náhodou tak, že zdravá část OKDbyla vyvedena do nové společnosti a je nyní vlastněna státnm podnikem PRISKO a.s , jehož jediným akcionářem je tradá.. MINISTERSTVO FINANCÍ ?

A co se epidemiologiské situace týká:

„Něco se tam děje. Dochází k masivnímu šíření. To se musí prověřit, aby nebylo nutné zavírat celý důl,“ uvedl včera náměstek Prymula. A dodal, že věří, že se situace zvládne bez drastických opatření.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dul-darkov-karvina-covid-19-hornici-nakaza-koronavirus-testovani.A200521_201751_domaci_sub

Fakt, jo ? Bez drastických opatření ??? Kolik je reprodukční číslo R v dole Darkov ? 8 ? 10 ? Když bylo reprodukční číslo kolem 5, obehnali jste vesnice na Litovelsku málem ostnatým drátem a kulometnými hnízdy a lidi, pomožte si sami. Ale tam šlo jen o malé firmy a obyčejné lidi. Tady jde o miliony uglobaronského byznysu Ministerstva financí. To "selektiviním vnímáním" epidemiologického nebezpečí a "selektivním přístupem" k tvrdosti nařízených opatření čpí na sto honů.

Nyní se tedy nabízí několik palčivých otázek PROČ?

Proč v momentě, kdy se ukázaly první desítky nakažených nebylo ihned přistoupeno k masivnímu testování jak důlních zaměstnanců, tak úředníků, tak jejich rodinných příslušníků ? Proč na to nebyly okamžitě předisponovány prostředky (třeba odběrové místo přímo v areál udolu) a proč se čekalo několik dní ?? Protože každá vytěžená tuna uhlí se, jak za socializmu, počítá? A nebo aby se virus stihl jaksepatří rozšířit a "zachránil epidemii" ?

A jaká je epidemiologická situace na zbylých dolech koncernu OKD ??(edit v 8:45)

Proč již nejsou doly dávno UZAVŘENY (respektive minimalizován provoz)se stejnou vehemencí a bohorovností, s jakou stát ve jménu koronakrize pošlapal byznysy těch drobných podnikatelů ?

Proč jsou pro vás byznysy uglobarona pod ministerstvem financí důležitější, než zdraví lidí a než byznysy drobných podnikatelů ?Pánové Vojtěchu , Prymulo, Hamáčku, Babiši... Odpovíte ?

PS: A jen tak na okraj. Co myslíte, žijí v podzemí OKD netopýři? A mohl by se virus "vrátit ke kořenům" s tím ,že se lokální populace netopýrů stanou trvalými ohnisky ?

Autor: Martin Prášek | pátek 22.5.2020 7:40 | karma článku: 36.16 | přečteno: 3888x

Další články blogera

Martin Prášek

ANO, i tuto křivku "zploštíme" a "rozvolníme"

Oficiální strategií pro boj z COVID epidemií je "zploštit křivky" a "rozvolnění epidemie". Samozřejmě jsou toho plné noviny. Ale je tady ještě jedno "splošťování a rozvolňování" jiné křivky, se kterou se vláda rozhodně nechlubí.

15.4.2020 v 7:53 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 4496 | Diskuse

Martin Prášek

Dokud bude poslední člověk dýchat, tak se Finančák zavřít nesmí!

Ono je totiž vybrat daně a glachšaltrovat poplatníky důležitější, nežli lidské životy. O peníze jde přeci až v první řadě, pandemie nepandemie a na dělný lid a lůzu živnostnickou musí být přísnost!

9.4.2020 v 2:27 | Karma článku: 23.31 | Přečteno: 851 | Diskuse

Martin Prášek

Karanténa jako past? Aneb skutečně nás ohrožují víkendoví výletníci?

Krásný jarní víkend a řečeno slovy písničkáře "sbory čumí po lučinách", vyhlížejíce mandelinku bramborovou. Pardon ty neukázněné, kteří můžou za přenos COVID viru, protože nesedí doma, ale vyrazili ven.Možná jeale vše jinak.

4.4.2020 v 12:52 | Karma článku: 31.37 | Přečteno: 1798 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Pobalťané trpěli pod komunistickým terorem stejně jako Češi pod nacistickým

Je dobře, že na tento fakt nedávno upozornilo prohlášení ministrů zahraničních věcí Bulharska, České republiky, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Polska, Rumunska, Slovenska a Spojených států amerických.

2.6.2020 v 12:52 | Karma článku: 19.56 | Přečteno: 385 | Diskuse

Vladimíra Bošková

TGM napomohl k modernímu Rakousku

Rakousko dnes má mimořádně schopné zástupce zaměstnanců a mj. i pacientů; nepřímo i přímo se o to zasloužil náš první čs. prezident Masaryk a čeští sociální demokraté.

2.6.2020 v 12:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 82 | Diskuse

Oto Jurnečka

Co ještě lze udělat pro afroamerickou menšinu?

Sleduji zpravodajství ze Spojených států. Komentátoři a politologové zamyšleně hloubají o hluboce zakořeněném systémovém a institucionálním rasismu v americké společnosti a o tom, že je to, už konečně, nutné změnit.

2.6.2020 v 11:44 | Karma článku: 38.15 | Přečteno: 1235 | Diskuse

Veronika Valíková

Národní stát a paradoxy ruchovců a lumírovců dneška

Spory o to, zda se máme více věnovat národním zájmům, nebo se otevírat světu, nejsou nové a stejně jako budily vášně před sto padesáti lety, i dnes zbytečně rozdělují společnost. Mnohdy jen kvůli nepochopení pojmů a souvislostí.

2.6.2020 v 10:59 | Karma článku: 11.67 | Přečteno: 198 | Diskuse

Helena Herynková

Karanténa nebylo jen mučení, ale taky učení

Být doma letos na jaře neznamenalo luxus, ale povinnost. Přesto jsme to zvládli, a navíc nejen o sobě možná zjistili spoustu zajímavého.

2.6.2020 v 10:07 | Karma článku: 5.62 | Přečteno: 128 | Diskuse
Počet článků 295 Celková karma 32.50 Průměrná čtenost 3214

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Najdete na iDNES.cz