Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 26. října 2021 Erik

eRouška jako past na samoplátce. Aneb úvaha nad její užitečností a zahlceným systémem.

25. 09. 2020 13:14:48
Tak jsem byl v diskuzi pod článkem označen za debila, neb jsem se o onom nejnovějším posvátném artefaktu křižácké výpravy proto Coroně vyjádřil dosti neuctivě. Budiž. Tak si tedy na eRoušku2 posvítím blíž.

eRouška 1 bylo, co se týká popularity, naprosté fiasko. Jednalo se totiž v podstatě o šmírovací aplikaci, která bonzovala kde co. Ale to je teď mimo téma. Její nástupcem má být aplikace eRouška2, která již špiónit nemá a vše je prý zajoištěno náhodnými identifikátory atd. Pojďme si teď posvítit na její užitečnost

V diskuzi jsem ji lakonicky shrnul do jediné věty: eRrouška2 je ze všeho nejvíc šmejdovská past na samoplátce. A spoustě jedinců z toho málem prdly žilky. Bylo by ale škoda, kdyby tento můj názor zůstal jen někde k diskuzi

Proč si to myslím? Z popisu fungování eRoušky2 (který zde není důležitý) vyplývá, cituji: "všem, kteří s ním mohli být v kontaktu, aplikace zobrazí upozornění a návod, jak mají postupovat.......Sami se rozhodnete, jak s touto informací naložíte. "

DOvedete si představit, co se stane, až bude mít aplikaci většina lidí ? Takže člověku, kterému vyběhne varování, cvakne v hlavě a bude chtít test - než se dovolá na hygienu, vytečou mu nervy a půjde jako samoplátce. Jednání šmejdů, co nejdřív důchodcům nabídnou oběd a pak je vystresují a skasírují desetitisíce za prasklý hrnec..

A mimochodem, je dobře že erouška2 není populární a tedy vůbec nefunguje. Selhání systému testování i chytré karantény bylo prostým faktem již v době, kdy zde bylo sotva šestina nových případů denně. v médiích je o tom ostatně dokladů dost. Za všechny třeba příběh strážníka

„Systém selhal, spolehni se sám na sebe, nikdo jiný ti nepomůže.“ Těmito slovy popisuje jeden z pražských strážníků zkušenost své rodiny s testováním na nemoc covid-19 ve Středočeském kraji, kde žije. V textu, který Městská policie hlavního města Prahy zveřejnila na internetu o víkendu, líčí devatenáct dnů strachu o svoji rodinu, jejíž část se nyní léčí s nemocí covid-19.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-na-covid-nefunguje-tvrdi-straznik.A200802_103609_domaci_hv

Jak to funguje dnes, nejlépe ilustruje vyjádření divadelní režisérky vyjádření režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové ze sociáních sítí, které zde zveřejnuji s jejím výslovným svolením. (doplněno poznámkami a zvýrazněním)

Minulý týden v pátek (18.09 pozn.) jsem zjistila, že jsem byla ve styku s pozitivně testovaným. Podle "chytré" karantény bych měla být vytrasovaná a měla by mě kontaktovat hygiena. To se stalo dnes, po 7 dnech. Pak až bych měla jít na test a volat své doktorce. Dnes jsou první sloty na testy 1. října, tedy za 7 dní.

Vzhledem k tomu, že je má doktorka (asi) rebelka, zavolala jsem jí hned v pátek, a ta mně oznámila, že jsem v karanténě. Ten samý pátek jsem získala slot na test 28. dopoledne...(za DESET DNÍ od kontaktu pozn.) Mezitím 2x spadl systém e-žádanek.
Kdyby byl můj první test pozitivní, automaticky jdu do karantény na 10 dní, a pak po dohodě s doktorkou mohu jít zpět do práce.

Kdyby byl můj test negativní, jdu do té samé karantény, ale abych z ní mohla odejít, musím mít i druhý negativní test na konci karantény.
Já jen, že noviny v jednom kuse oznamují počty pozitivně testovaných, ale v těch počtech máme skluz tak určitě dobré dva týdny...
A taky fakt nefunguje chytrá karanténa.
A taky Prymula navázal na ondulování mlhy, co se nařízení v boji proti pandemii týče, místo, aby se řešilo, že naprosto selhal systém.
Ach jo... Čau!

A teď si dovedete představit, co s takovým systémem na hraně, nebo už za ní, udělá příliv stovek či tisíců samoplátců a zbytečné poplachy z tohohle eBazmeku? Mě z toho vychází už úplný kolaps.

O tom, že největší šanci chytit covid máte VE FRONTĚ NA TESTOVÁNÍ COVIDU, protože tam je logicky koncentrace nakažených nejvyžší a roušky zas tak dobře nechrání, raději pomlčím.

Kdyby měla eRouška2 něco změnit, měla by lidem z podezřením na epidemiologicky závažný kontakt garantovat testování ZDARMA a ještě jim automasticky zajistit ežádanku a testovací slot do druhého dne. A ještě zajistit okamžité dodání výsledků testu. To vše anonymně. Pak by opravdu byla k něčemu. Ale to by nejdřív musela naše chytrá kreténténa fungovat a nebýt to systém úplně v rozkladu.


A to ještě nemluvím o výslovné médii papouškované lži, že se dle eroušky stát nemůže zjistit vaše osobní kontakty. Přinejmenším stát kontakty mezi nakaženými zjistit adresně a jmenovitě může. Což je ovšem velmi opatrně zmíněno i v podmínkách užití, samozřejmě zabaleno do právničtiny a terminologického ptydepe, aby to obyč lidem a novinářům nedocvaklo.

PS: Novináři i diskutéři se často pozastavují, že lidé jsou ochotni dát své údaje k různým slevovým kartám, googlům a jiným sociálním sítím, ale již nejsou ochotni dát jej STÁTU potažmo SYSTÉMU pro takzvanou "dobrou věc" a "veřejný zájem". Já se tomu vůbec nedivím. Naopak, divím se, že oni se diví.

Stát potažmo systém, je chorobně závislý na represi. Vývoj techniky mu pak k těm represím dává automatizované a neomezené možnosti. Tam, kde byl dříve systém limitován kapacitami (jeden radar na okrese, konečný počet SNBáků, pomocníků a udavačů), tam dnes pro represi žádné bariéry nemá. Před svým obchodem mohu každý dopoledne vidět měštáky, jak kasírují lidi, že nezaplatili 5kč na poloprázdném parkovišti. Dodržování modrých zón hlídají kamery. Všude záznamy, automatické radary, úseková měření , o EET nemluvě. Nazval bych to SYSTÉMEM ČÍHAJÍCÍM. Číhajícím na jakoukoliv chybu občana.Aby mu ji dal pěkně sežrat.

Není to chyba občana, že tomuto systému, chorobně závislému na buzeraci a represi nechce dát do ruky další možnosti, kterými jej může stát osolit a napálit a zkasírovat.

A jestli za tuto situaci nějací lidé mohou, pak jsou to výhradě ti lidé, kterří systém represí vytvářejí, propagují, hájí a udržují jej v chodu.

Autor: Martin Prášek | pátek 25.9.2020 13:14 | karma článku: 26.81 | přečteno: 989x

Další články blogera

Martin Prášek

ZN: zmenšili jsme vám dvůr. Zato sobě prodloužili bič! Váš stát.

Ve víru covidu zas lidem unikla jedna podstatná zhovadilost, kterou Velký Stát na svoje poddané ovečky uchystal. Tou pastí jsou DATOVÉ SCHRÁNKY - AUTOMATICKY ZŘÍZENÉ. Všem živnostníkům bez pardonu, ostatním pak zákeřně za zády.

10.6.2021 v 13:12 | Karma článku: 35.57 | Přečteno: 1310 | Diskuse

Martin Prášek

Otevírací doba přes velikonoce - Vítězem zmatku bude jen COVID

Když už nám vláda málem zrušila velikonoce, co myslíte, nakoupíte si alespoň před "prodlouženým víkendem" v pohodě? No samozřejmě, nenakoupíte - pandemii ku prospěchu.

29.3.2021 v 10:46 | Karma článku: 22.98 | Přečteno: 845 | Diskuse

Martin Prášek

První člověk se upálil kvůli opatřením proti COVIDU (A Maláčové)

Mainstreamová média samozřejmě mlčí o prvním případě, kdy si sebeupálením vzal život člověk. Právě kvůli dopadům covidových opatření . A kvůli šikaně ze strany MPSV. Po sebevrahovi z vchodu ministerstva je to už druhá děsivá smrt

17.3.2021 v 12:23 | Karma článku: 32.81 | Přečteno: 1432 | Diskuse

Martin Prášek

Generace rozbitých opic

Vláda nám od pondělka nařídila stanné právo, pardon lockdown a vykolíkovala výběhy. Chybí snad už jen prsťáci v ulicích.Sociální a psychický dopad bude obrovský a drtivý. A tady nelze nevzpomenout práce psychologa Haryho Harlowa

1.3.2021 v 7:50 | Karma článku: 29.04 | Přečteno: 913 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Veronika Valíková

Najednou tolik abstinentů!

Všimli jste si, kolik se náhle na sociálních sítích i tady na blogu vynořilo abstinentů? Puritánství nepatří k našim národním vlastnostem, spotřeba piva i vína tu vždycky byla nadměrná. A najednou se všichni alkoholu štítí.

26.10.2021 v 18:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 |

Karel Trčálek

Odmítám být rukojmím neočkovaných hlupáků! Epidemie neočkovaných není nesmysl!!!

Data jasně ukazují, že epidemie neočkovaných není nesmysl, ale naopak holá skutečnost! Viz grafy v tomto článku!!!

26.10.2021 v 17:26 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 160 | Diskuse

Karel Jelínek

Veselé blues s AdBlue (s)

Když se ta věc začala objevovat na pumpách, prohlásit švagr zcela kategoricky, že on na ch..nky nikdy jezdit nebude. Ani chudák nevěděl, jakou má pravdu, protože když to tak půjde dál, třeba si nezajezdí ani bez nich.

26.10.2021 v 17:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 94 | Diskuse

Emrich Sonnek

Je očkování proti koronaviru opravdu k ničemu?

Pokud se někdo ohání statistikou, není na škodu znát alespoň její základy. To je nejlepší ochrana před zcela nesmyslnými závěry, ke kterým někdy svádí prosté porovnání jednoduchých čísel.

26.10.2021 v 15:34 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 1403 | Diskuse

Ladislav Větvička

Koronovi mafiani žvani v přimem přenosu: data ukazují, že epidemie neočkovanych je nesmysl

Dneska se před kamery zas postavil ten panaček, kery za svoje služby bude brzy popijat Koskenkorvu a začal cosik žvatlat. To je obvykla dělostřelecka připrava předchazejici novym fašizujicim opatřenim, psal o tym už stary Josef.

26.10.2021 v 13:13 | Karma článku: 40.46 | Přečteno: 1788 | Diskuse
Počet článků 315 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3108

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Najdete na iDNES.cz