Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. února 2024 Petr

eRouška jako past na samoplátce. Aneb úvaha nad její užitečností a zahlceným systémem.

25. 09. 2020 13:14:48
Tak jsem byl v diskuzi pod článkem označen za debila, neb jsem se o onom nejnovějším posvátném artefaktu křižácké výpravy proto Coroně vyjádřil dosti neuctivě. Budiž. Tak si tedy na eRoušku2 posvítím blíž.

eRouška 1 bylo, co se týká popularity, naprosté fiasko. Jednalo se totiž v podstatě o šmírovací aplikaci, která bonzovala kde co. Ale to je teď mimo téma. Její nástupcem má být aplikace eRouška2, která již špiónit nemá a vše je prý zajoištěno náhodnými identifikátory atd. Pojďme si teď posvítit na její užitečnost

V diskuzi jsem ji lakonicky shrnul do jediné věty: eRrouška2 je ze všeho nejvíc šmejdovská past na samoplátce. A spoustě jedinců z toho málem prdly žilky. Bylo by ale škoda, kdyby tento můj názor zůstal jen někde k diskuzi

Proč si to myslím? Z popisu fungování eRoušky2 (který zde není důležitý) vyplývá, cituji: "všem, kteří s ním mohli být v kontaktu, aplikace zobrazí upozornění a návod, jak mají postupovat.......Sami se rozhodnete, jak s touto informací naložíte. "

DOvedete si představit, co se stane, až bude mít aplikaci většina lidí ? Takže člověku, kterému vyběhne varování, cvakne v hlavě a bude chtít test - než se dovolá na hygienu, vytečou mu nervy a půjde jako samoplátce. Jednání šmejdů, co nejdřív důchodcům nabídnou oběd a pak je vystresují a skasírují desetitisíce za prasklý hrnec..

A mimochodem, je dobře že erouška2 není populární a tedy vůbec nefunguje. Selhání systému testování i chytré karantény bylo prostým faktem již v době, kdy zde bylo sotva šestina nových případů denně. v médiích je o tom ostatně dokladů dost. Za všechny třeba příběh strážníka

„Systém selhal, spolehni se sám na sebe, nikdo jiný ti nepomůže.“ Těmito slovy popisuje jeden z pražských strážníků zkušenost své rodiny s testováním na nemoc covid-19 ve Středočeském kraji, kde žije. V textu, který Městská policie hlavního města Prahy zveřejnila na internetu o víkendu, líčí devatenáct dnů strachu o svoji rodinu, jejíž část se nyní léčí s nemocí covid-19.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-na-covid-nefunguje-tvrdi-straznik.A200802_103609_domaci_hv

Jak to funguje dnes, nejlépe ilustruje vyjádření divadelní režisérky vyjádření režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové ze sociáních sítí, které zde zveřejnuji s jejím výslovným svolením. (doplněno poznámkami a zvýrazněním)

Minulý týden v pátek (18.09 pozn.) jsem zjistila, že jsem byla ve styku s pozitivně testovaným. Podle "chytré" karantény bych měla být vytrasovaná a měla by mě kontaktovat hygiena. To se stalo dnes, po 7 dnech. Pak až bych měla jít na test a volat své doktorce. Dnes jsou první sloty na testy 1. října, tedy za 7 dní.

Vzhledem k tomu, že je má doktorka (asi) rebelka, zavolala jsem jí hned v pátek, a ta mně oznámila, že jsem v karanténě. Ten samý pátek jsem získala slot na test 28. dopoledne...(za DESET DNÍ od kontaktu pozn.) Mezitím 2x spadl systém e-žádanek.
Kdyby byl můj první test pozitivní, automaticky jdu do karantény na 10 dní, a pak po dohodě s doktorkou mohu jít zpět do práce.

Kdyby byl můj test negativní, jdu do té samé karantény, ale abych z ní mohla odejít, musím mít i druhý negativní test na konci karantény.
Já jen, že noviny v jednom kuse oznamují počty pozitivně testovaných, ale v těch počtech máme skluz tak určitě dobré dva týdny...
A taky fakt nefunguje chytrá karanténa.
A taky Prymula navázal na ondulování mlhy, co se nařízení v boji proti pandemii týče, místo, aby se řešilo, že naprosto selhal systém.
Ach jo... Čau!

A teď si dovedete představit, co s takovým systémem na hraně, nebo už za ní, udělá příliv stovek či tisíců samoplátců a zbytečné poplachy z tohohle eBazmeku? Mě z toho vychází už úplný kolaps.

O tom, že největší šanci chytit covid máte VE FRONTĚ NA TESTOVÁNÍ COVIDU, protože tam je logicky koncentrace nakažených nejvyžší a roušky zas tak dobře nechrání, raději pomlčím.

Kdyby měla eRouška2 něco změnit, měla by lidem z podezřením na epidemiologicky závažný kontakt garantovat testování ZDARMA a ještě jim automasticky zajistit ežádanku a testovací slot do druhého dne. A ještě zajistit okamžité dodání výsledků testu. To vše anonymně. Pak by opravdu byla k něčemu. Ale to by nejdřív musela naše chytrá kreténténa fungovat a nebýt to systém úplně v rozkladu.


A to ještě nemluvím o výslovné médii papouškované lži, že se dle eroušky stát nemůže zjistit vaše osobní kontakty. Přinejmenším stát kontakty mezi nakaženými zjistit adresně a jmenovitě může. Což je ovšem velmi opatrně zmíněno i v podmínkách užití, samozřejmě zabaleno do právničtiny a terminologického ptydepe, aby to obyč lidem a novinářům nedocvaklo.

PS: Novináři i diskutéři se často pozastavují, že lidé jsou ochotni dát své údaje k různým slevovým kartám, googlům a jiným sociálním sítím, ale již nejsou ochotni dát jej STÁTU potažmo SYSTÉMU pro takzvanou "dobrou věc" a "veřejný zájem". Já se tomu vůbec nedivím. Naopak, divím se, že oni se diví.

Stát potažmo systém, je chorobně závislý na represi. Vývoj techniky mu pak k těm represím dává automatizované a neomezené možnosti. Tam, kde byl dříve systém limitován kapacitami (jeden radar na okrese, konečný počet SNBáků, pomocníků a udavačů), tam dnes pro represi žádné bariéry nemá. Před svým obchodem mohu každý dopoledne vidět měštáky, jak kasírují lidi, že nezaplatili 5kč na poloprázdném parkovišti. Dodržování modrých zón hlídají kamery. Všude záznamy, automatické radary, úseková měření , o EET nemluvě. Nazval bych to SYSTÉMEM ČÍHAJÍCÍM. Číhajícím na jakoukoliv chybu občana.Aby mu ji dal pěkně sežrat.

Není to chyba občana, že tomuto systému, chorobně závislému na buzeraci a represi nechce dát do ruky další možnosti, kterými jej může stát osolit a napálit a zkasírovat.

A jestli za tuto situaci nějací lidé mohou, pak jsou to výhradě ti lidé, kterří systém represí vytvářejí, propagují, hájí a udržují jej v chodu.

Autor: Martin Prášek | pátek 25.9.2020 13:14 | karma článku: 26.81 | přečteno: 1003x

Další články blogera

Martin Prášek

Datová zpráva byla z datové schránky ministerstva stornována...

Od 1.1. 2023 byla všem spolkům a všem podnikajícím fyzickým osobám povinně a bez diskuzí zřízena DATOVÁ SCHRÁNKA. Kromě úsporou času argumentovali zastánci povinných DS takéSPOLEHLIVOSTÍ a nepopiratelností doručení státnímu úřadu.

1.3.2023 v 8:30 | Karma článku: 21.46 | Přečteno: 520 | Diskuse

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma článku: 26.78 | Přečteno: 1264 | Diskuse

Martin Prášek

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

24.1.2023 v 12:21 | Karma článku: 11.33 | Přečteno: 526 | Diskuse

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma článku: 36.14 | Přečteno: 1222 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vlastík Fürst

Omluva Markétě Šichtařové

Včera jsem po ránu na blogu iDNES.cz zveřejnil článek s názvem „Nemám ráda EU, ale korýtko v EP bych brala“. Inspiroval mne k němu billboard, na kterém je Markéta Šichtařová mezi pány Divišem a Vondráčkem.

22.2.2024 v 10:10 | Karma článku: 8.83 | Přečteno: 145 | Diskuse

Aleš Gill

Pamatujete mobily, které vydržely nabité 14 dní?

Pokud si ještě pamatujete tlačítkové mobilní telefony s černozeleným displejem a nabíječkou s podivnou koncovkou, která se nehodila vůbec k ničemu, asi si pamatujete, že jste ji nemuseli používat tak často, jako dnes.

22.2.2024 v 7:45 | Karma článku: 9.37 | Přečteno: 383 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Ten Vlasta, ta Vlasta, to Vlasto a Zlatulinký

Moje první slečna, které jsem se dostal až pod kalhotky, pořád nevěděla, jak mně má vlastně říkat. Vlastimil jí připomínalo národní obrození, Vlasta jí přišlo zženštilé a Vlastík takové dětské.

21.2.2024 v 16:06 | Karma článku: 16.05 | Přečteno: 273 | Diskuse

Jiří Turner

Koho brání Národní domobrana?

Taky tápete ve všech těch vlasteneckých hnutích a spolcích, které vznikly na ochranu našich národních zájmů a které se svorně prezentují jako nezávislé, apolitické a nadstranické iniciativy? Tak se na jednu z nich podívejme.

21.2.2024 v 15:39 | Karma článku: 34.90 | Přečteno: 1933 | Diskuse

Jan Ziegler

Josef Hasil jako český James Bond, smrt pohraničníka nebyla zločinem

Tedy z hlediska vyššího principu mravního. Pohraniční stráž sloužila rudému zlu škodící Čechům a musela počítat s následky. V těchto dnech si připomínáme sté výročí narození bojovníka proti komunistům a nacistům Josefa Hasila.

21.2.2024 v 13:19 | Karma článku: 20.36 | Přečteno: 419 | Diskuse
Počet článků 330 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3055

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Sexuálních scén je zbytečně moc, míní Cavill. Omlouval se kolegyni za erekci

Britský herec Henry Cavill (40) se nedávno podělil o svůj názor na filmové scény, které vyobrazují sex. Podle něj je...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Kde máte internet, pane řidiči? V online registrech dokladů je chaos

Od ledna u sebe řidiči nemusí mít prakticky žádné doklady. Všechny jsou online, ale ne každý má přitom běžně přístup k...