Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 8. prosince 2023 Květoslava

Žádný očkovaný Skot aneb lesk a bída COVID statistiky

15. 11. 2021 12:17:15
Mentata ovládáš informacemi. Kontroluj, jaké informace dostane, a přesně víš, co udělá. Baron Harkonen.Přesně na tento výrok hlavního záporáka z knihy Duna jsem si vzpoměl při silných prohlášeních o epidemii neočkovaných.

Jak z oficiálních míst, tak z médií se na nás hrne hromada silných slov, podložených i grafy a statistikami. O epidemii neočkovaných, o tom, že covid přenášejí výhradně nevakcinovaní sobci, že neočkovaní tvoří převážnou většinu nakažených a že zaplňují JIP. To vše ve jménu oficiálního diskurzu donutit k napíchání opravdu všechny. To vše podepřeno drtivými statistickými daty. Ale vraťme se k "žádnému skotovi". Oficiální statistiky co se covidu týká, totiž trpí přesně touto vadou.

Falacie, neboli argumentační klamy, jsou techniky jak manipulovat fakty, které manipulátor prezentuje. Kromě známých "ad hominem" (útok na osobu mluvčího vyvrací pravdivost jeho názoru ) , "slaměného panáka" (vložíme do úst oponentovi názor, který nezastává, ale bude se dobře vyvracet), smrdutého herinka (svedení diskuze k nedůležitým a podružným věcem) a spousty dalších, pak existuje jeden obzvláště vypečený a sedící na oficiální covidové statistiky..

Žádný pravý Skot

Tato falacie je nejlépe charakterizovaná následujícím dialogem:

„Žádný pravý Skot si necukruje svoji ovesnou kaši.“
„Můj strýc Artur je Skot a cukruje si svoji ovesnou kaši.“
„Tvůj strýc Artur není pravý Skot! Žádný pravý Skot by si neocukroval svoji ovesnou kaši.“

Jak je vidět, podstatu tohohle argumentačního faulu je to, že autor určitých tvrzení vyloučí z množiny případů takové ,které jeho tvrzení odporují.

A v části covid statistik se děje právě tohle. Máme totiž oficiání a veřejně přístupné statistiky POZITIVNĚ TESTOVANÝCH... Víme z nich, kolik nově POZITIVNĚ testovaných mělo ukončenou vakcinaci a kolik ne. A z toho vyvozujeme účinnost očkování i to, že se očkovaní nemusí testovat. Ono by to bylo celkem krásbné kdyby.. Kdyby z množiny nevyloučili strýčka Artura.

Ona statistika, kolik je mezi nově nakaženými očkovaných a kolik neočkovaných by totiž mohla být platná a validní jen a pouze tehdy, kdyby obě skupiny měly statisticky stejnou pravděpodobnost, že budou testovány. Kdyby neexistoval administrativní filtr, kdo testován bude a kdo ne.

Jenže očkovaní se NEMUSÍ testovat, podle četných svědectví se ani NETRASUJÍ a neposílají do karantény po styku s COVID+ člověkem. Mnohokráte se ústy četných politiků potvrdilo, že toto rozhodnutí netrasovat očkované, není epidemiologické ale POLITICKÉ. Ergo kladívko, jedna skupina je testována podstatně méně, protože strejček Artur zkrátka není pravý Skot.

Statistika vzniklá a prezentovaná za takových podmínek je prostě cinknutá, falešná a chybná už ze svojí samotné podstaty a rozhodně se na jejím základě nedá hovořit o jakémkoliv průkazu oficiální a mediální hypotézy, že epidemii rozšiřují neočkovaní. Netrasovat a netestovat (nebo podstatně méně) očkované protože to očkovaní přeci nerozšiřují - podle statistiky vzniklé při netestování očkovaných - je ukázková tautologie a argumentační kruh, který nemá v poctivé vědě ani v poctivé politice co dělat. Spíše se jedná o Goebelsovské "Nevěřím žádné statistice, kterou si sám nezfalšuji."

Stará statisticko politická moudrost praví, že chceš li zakrýt nějaký jev, seber mu ve statistice kolonku. V praxi to všichni známe v reálu od nás, kdy se v 90 letech z lidskoprávních důvodů přestala oficiálně sledovat "romská kriminalita" - aby poté politici a uvědomělí novináři mohli tvrdit, že přeci žádná taková neexistuje a že nejsou důkazy o zvýšené Romské kriminalitě oproto běžné populaci.Preoblém zmiel, stačilo jej přestat sledovat.

Druhá statistická moudrost praví, že když už musíš veřejně poskytnout data, poskytni je tak zagregovaná, aby se z nich tobě nepříjemný jev dohledat prostě nedal. Od toho nám tady slouží otevřené datové sady poskytované ministerstvem zdravotnictví. A přesně podle výše zmíněné druhé moudrosti, jsou tato otevřená data agregována tak, aby se z ní nedalo vyčíst, zda vakcina, alespoň proti přenosu nemoci opravdu funguje a a kdo přenáší covidu víc, zdali očkovaní, nebo neočkovaní. Máme sice datový soubor, COVID-19: Přehled osob s prokázanou nákazou s ohledem na vykázaná očkování s poměrně rozumnou strukturou, udávající kolik bylo testovaných v závilosti očkován neočkován, kolika dávkami etc. Pro ty, co se vyznají tak pozn1. Problém je ten, že obdobnou datovou sadu nemáme k dispozici pro testované. Která by se jmenovala třeba COVID-19: Přehled TESTOVANÝCH osob s ohledem na vykázaná očkování . PROČ ??

Jediné, co máme k dispozici, je datová sada COVID-19: Přehled provedených testů podle typu a indikace (pro ty co rozumí pozn2) ze které ovšem nevyčteš byl li testovaný člověk očkován a kolika dávkami, popřípadě jak dlouho po očkování se stal pozitivním. Nelze tedy, ani při nejlepší vůli porovnáním těcxh dvou tabulek stanovit nic.

Ergo z otevřených dat závěr o účinnosti/neúčuinnosti očkování k zabránění přenosu epidemie vyčíst NELZE. A nelze z nich tedy ani učinit závěr, že epidemii šíří/nešíří neočkovaní. Jestli taková data má MZ k dispozici, pak je tají.

PROČ?

Obávám se že jak statistiky tak otevřená data byla stvořena s jediným cílem. Lid ovládáš informacemi. Kontroluj, jaké informace dostane a přesně víš, jak se rozhodne a co udělá. Ani nemusíš být Harkonen na Duně. Vidím plán v plánech jiných plánů, úskoky v úskocích jiných úskoků, pasti v pastech jiných pastí. A vakcínu ve vakcinách jiných vakcin :-).

Čím víc situaci sleduji, tím větší mám pocit, že cílem mmédií i politiků není eradikace viru ale obedience(poslušnost) obyvatel. Dávno už, obávám se, tu nejde o zvládnutí epidemie ale o navození společenské komformity a že tu vpodstatě již nebojujeme s nemocí ale prožíváme jeden obrovský Ashův experiment. Ano, ten s těmi úsečkami.

PS: ušetřím odpůrcům trochu nervů. Jsem očkován !


1: datové schema COVID-19: Přehled osob s prokázanou nákazou s ohledem na vykázaná očkování:

datum:date
pozitivni_celkem:integer
pozitivni_bez_ockovani:integer
pozitivni_bez_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_bez_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_nedokoncene_ockovani:integer
pozitivni_nedokoncene_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_nedokoncene_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_dokoncene_ockovani:integer
pozitivni_dokoncene_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_dokoncene_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_posilujici_davka:integer
pozitivni_posilujici_davka_relativni_pocet:float
pozitivni_posilujici_davka_vek_prumer:integer

2: datové schema COVID-19: Přehled provedených testů podle typu a indikace

datum:date
pocet_PCR_testy:integer
pocet_AG_testy:integer
typologie_test_indik_diagnosticka:integer
typologie_test_indik_epidemiologicka:integer
typologie_test_indik_preventivni:integer
typologie_test_indik_ostatni:integer
incidence_pozitivni:integer
pozit_typologie_test_indik_diagnosticka:integer
pozit_typologie_test_indik_epidemiologicka:integer
pozit_typologie_test_indik_preventivni:integer
pozit_typologie_test_indik_ostatni:integer
PCR_pozit_sympt:integer
PCR_pozit_asymp:integer
AG_pozit_symp:integer
AG_pozit_asymp_PCR_conf:integer

Autor: Martin Prášek | pondělí 15.11.2021 12:17 | karma článku: 25.66 | přečteno: 681x

Další články blogera

Martin Prášek

Datová zpráva byla z datové schránky ministerstva stornována...

Od 1.1. 2023 byla všem spolkům a všem podnikajícím fyzickým osobám povinně a bez diskuzí zřízena DATOVÁ SCHRÁNKA. Kromě úsporou času argumentovali zastánci povinných DS takéSPOLEHLIVOSTÍ a nepopiratelností doručení státnímu úřadu.

1.3.2023 v 8:30 | Karma článku: 21.46 | Přečteno: 493 | Diskuse

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma článku: 26.78 | Přečteno: 1241 | Diskuse

Martin Prášek

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

24.1.2023 v 12:21 | Karma článku: 11.33 | Přečteno: 506 | Diskuse

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma článku: 36.14 | Přečteno: 1219 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Má smysl volit

Chodit k volbám a hodit hlas do urny smysl má. Doporučuji to. Uleví se vašemu svědomí a budete mít dobrý pocit, že se na špíně vládnutí nijak nepodílíte. Víc ale od toho nečekejte.

8.12.2023 v 13:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 | Diskuse

Robert Bartyzal

Fejeton o dětech, usínání a spánku tak nějak obecně

S partnerkou jsme unaveně štastní rodiče dvou kluků. Někdy není jasné, jestli se snažíme vychovávat my je, nebo oni nás.

8.12.2023 v 10:45 | Karma článku: 3.58 | Přečteno: 98 | Diskuse

Alina Čertilina

Invalidita

Kdo a proč má nárok na invaliditu? Jak se ji dá získat a čím začít? Je to jedna z nejčastějších otázek kterou kladou... ukrajinské pacienty praktickému lékaři

8.12.2023 v 9:10 | Karma článku: 13.25 | Přečteno: 283 | Diskuse

Kateřina Lhotská

„Dezinformátoři“ brání v záchraně klimatu

Už jsme si bohužel zvykli na to, že když se v rámci nějakého tématu objeví k mainstreamovému názoru tvrzení oponentní a kritická, jsou označována jako „dezinformace“. Týká se to samozřejmě i problematiky změny klimatu.

8.12.2023 v 9:01 | Karma článku: 30.74 | Přečteno: 459 | Diskuse

Pavel Chalupský

Dcera jde.

Je to lidské, tedy přirozené, tedy potřebné. Tedy tudíž a tak se tomu nebraňme. Pojďme jít i v tomhle směru svým dětem příkladem. Dobrým příkladem. Ale ty naše vzorce z mládí, že? A tak se jednoho večera stalo, že ...

8.12.2023 v 7:16 | Karma článku: 8.44 | Přečteno: 187 | Diskuse
Počet článků 330 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3053

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...