Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Žádný očkovaný Skot aneb lesk a bída COVID statistiky

15. 11. 2021 12:17:15
Mentata ovládáš informacemi. Kontroluj, jaké informace dostane, a přesně víš, co udělá. Baron Harkonen.Přesně na tento výrok hlavního záporáka z knihy Duna jsem si vzpoměl při silných prohlášeních o epidemii neočkovaných.

Jak z oficiálních míst, tak z médií se na nás hrne hromada silných slov, podložených i grafy a statistikami. O epidemii neočkovaných, o tom, že covid přenášejí výhradně nevakcinovaní sobci, že neočkovaní tvoří převážnou většinu nakažených a že zaplňují JIP. To vše ve jménu oficiálního diskurzu donutit k napíchání opravdu všechny. To vše podepřeno drtivými statistickými daty. Ale vraťme se k "žádnému skotovi". Oficiální statistiky co se covidu týká, totiž trpí přesně touto vadou.

Falacie, neboli argumentační klamy, jsou techniky jak manipulovat fakty, které manipulátor prezentuje. Kromě známých "ad hominem" (útok na osobu mluvčího vyvrací pravdivost jeho názoru ) , "slaměného panáka" (vložíme do úst oponentovi názor, který nezastává, ale bude se dobře vyvracet), smrdutého herinka (svedení diskuze k nedůležitým a podružným věcem) a spousty dalších, pak existuje jeden obzvláště vypečený a sedící na oficiální covidové statistiky..

Žádný pravý Skot

Tato falacie je nejlépe charakterizovaná následujícím dialogem:

„Žádný pravý Skot si necukruje svoji ovesnou kaši.“
„Můj strýc Artur je Skot a cukruje si svoji ovesnou kaši.“
„Tvůj strýc Artur není pravý Skot! Žádný pravý Skot by si neocukroval svoji ovesnou kaši.“

Jak je vidět, podstatu tohohle argumentačního faulu je to, že autor určitých tvrzení vyloučí z množiny případů takové ,které jeho tvrzení odporují.

A v části covid statistik se děje právě tohle. Máme totiž oficiání a veřejně přístupné statistiky POZITIVNĚ TESTOVANÝCH... Víme z nich, kolik nově POZITIVNĚ testovaných mělo ukončenou vakcinaci a kolik ne. A z toho vyvozujeme účinnost očkování i to, že se očkovaní nemusí testovat. Ono by to bylo celkem krásbné kdyby.. Kdyby z množiny nevyloučili strýčka Artura.

Ona statistika, kolik je mezi nově nakaženými očkovaných a kolik neočkovaných by totiž mohla být platná a validní jen a pouze tehdy, kdyby obě skupiny měly statisticky stejnou pravděpodobnost, že budou testovány. Kdyby neexistoval administrativní filtr, kdo testován bude a kdo ne.

Jenže očkovaní se NEMUSÍ testovat, podle četných svědectví se ani NETRASUJÍ a neposílají do karantény po styku s COVID+ člověkem. Mnohokráte se ústy četných politiků potvrdilo, že toto rozhodnutí netrasovat očkované, není epidemiologické ale POLITICKÉ. Ergo kladívko, jedna skupina je testována podstatně méně, protože strejček Artur zkrátka není pravý Skot.

Statistika vzniklá a prezentovaná za takových podmínek je prostě cinknutá, falešná a chybná už ze svojí samotné podstaty a rozhodně se na jejím základě nedá hovořit o jakémkoliv průkazu oficiální a mediální hypotézy, že epidemii rozšiřují neočkovaní. Netrasovat a netestovat (nebo podstatně méně) očkované protože to očkovaní přeci nerozšiřují - podle statistiky vzniklé při netestování očkovaných - je ukázková tautologie a argumentační kruh, který nemá v poctivé vědě ani v poctivé politice co dělat. Spíše se jedná o Goebelsovské "Nevěřím žádné statistice, kterou si sám nezfalšuji."

Stará statisticko politická moudrost praví, že chceš li zakrýt nějaký jev, seber mu ve statistice kolonku. V praxi to všichni známe v reálu od nás, kdy se v 90 letech z lidskoprávních důvodů přestala oficiálně sledovat "romská kriminalita" - aby poté politici a uvědomělí novináři mohli tvrdit, že přeci žádná taková neexistuje a že nejsou důkazy o zvýšené Romské kriminalitě oproto běžné populaci.Preoblém zmiel, stačilo jej přestat sledovat.

Druhá statistická moudrost praví, že když už musíš veřejně poskytnout data, poskytni je tak zagregovaná, aby se z nich tobě nepříjemný jev dohledat prostě nedal. Od toho nám tady slouží otevřené datové sady poskytované ministerstvem zdravotnictví. A přesně podle výše zmíněné druhé moudrosti, jsou tato otevřená data agregována tak, aby se z ní nedalo vyčíst, zda vakcina, alespoň proti přenosu nemoci opravdu funguje a a kdo přenáší covidu víc, zdali očkovaní, nebo neočkovaní. Máme sice datový soubor, COVID-19: Přehled osob s prokázanou nákazou s ohledem na vykázaná očkování s poměrně rozumnou strukturou, udávající kolik bylo testovaných v závilosti očkován neočkován, kolika dávkami etc. Pro ty, co se vyznají tak pozn1. Problém je ten, že obdobnou datovou sadu nemáme k dispozici pro testované. Která by se jmenovala třeba COVID-19: Přehled TESTOVANÝCH osob s ohledem na vykázaná očkování . PROČ ??

Jediné, co máme k dispozici, je datová sada COVID-19: Přehled provedených testů podle typu a indikace (pro ty co rozumí pozn2) ze které ovšem nevyčteš byl li testovaný člověk očkován a kolika dávkami, popřípadě jak dlouho po očkování se stal pozitivním. Nelze tedy, ani při nejlepší vůli porovnáním těcxh dvou tabulek stanovit nic.

Ergo z otevřených dat závěr o účinnosti/neúčuinnosti očkování k zabránění přenosu epidemie vyčíst NELZE. A nelze z nich tedy ani učinit závěr, že epidemii šíří/nešíří neočkovaní. Jestli taková data má MZ k dispozici, pak je tají.

PROČ?

Obávám se že jak statistiky tak otevřená data byla stvořena s jediným cílem. Lid ovládáš informacemi. Kontroluj, jaké informace dostane a přesně víš, jak se rozhodne a co udělá. Ani nemusíš být Harkonen na Duně. Vidím plán v plánech jiných plánů, úskoky v úskocích jiných úskoků, pasti v pastech jiných pastí. A vakcínu ve vakcinách jiných vakcin :-).

Čím víc situaci sleduji, tím větší mám pocit, že cílem mmédií i politiků není eradikace viru ale obedience(poslušnost) obyvatel. Dávno už, obávám se, tu nejde o zvládnutí epidemie ale o navození společenské komformity a že tu vpodstatě již nebojujeme s nemocí ale prožíváme jeden obrovský Ashův experiment. Ano, ten s těmi úsečkami.

PS: ušetřím odpůrcům trochu nervů. Jsem očkován !


1: datové schema COVID-19: Přehled osob s prokázanou nákazou s ohledem na vykázaná očkování:

datum:date
pozitivni_celkem:integer
pozitivni_bez_ockovani:integer
pozitivni_bez_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_bez_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_nedokoncene_ockovani:integer
pozitivni_nedokoncene_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_nedokoncene_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_dokoncene_ockovani:integer
pozitivni_dokoncene_ockovani_relativni_pocet:float
pozitivni_dokoncene_ockovani_vek_prumer:integer
pozitivni_posilujici_davka:integer
pozitivni_posilujici_davka_relativni_pocet:float
pozitivni_posilujici_davka_vek_prumer:integer

2: datové schema COVID-19: Přehled provedených testů podle typu a indikace

datum:date
pocet_PCR_testy:integer
pocet_AG_testy:integer
typologie_test_indik_diagnosticka:integer
typologie_test_indik_epidemiologicka:integer
typologie_test_indik_preventivni:integer
typologie_test_indik_ostatni:integer
incidence_pozitivni:integer
pozit_typologie_test_indik_diagnosticka:integer
pozit_typologie_test_indik_epidemiologicka:integer
pozit_typologie_test_indik_preventivni:integer
pozit_typologie_test_indik_ostatni:integer
PCR_pozit_sympt:integer
PCR_pozit_asymp:integer
AG_pozit_symp:integer
AG_pozit_asymp_PCR_conf:integer

Autor: Martin Prášek | pondělí 15.11.2021 12:17 | karma článku: 25.37 | přečteno: 621x

Další články blogera

Martin Prášek

Kde vlastně umírají ti očkovaní ?

Neočkovaní plní JIP. Neočkovaných je na JIP 70 - 90 procent. To jsou informace, obíhající v mediálním prostoru, doplněné často i rozsáhlými grafy a analýzami. Jenže...

2.12.2021 v 13:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 97 | Diskuse

Martin Prášek

Rozhodnutím Strany Bezinfekční aneb: Česká cesta k Bergamu 2020

Pamatujete si ještě na jaro 2020, kdy Covid kosil sever Itálie ? Přetížené špitály, doktoři rozhodují koho zachraňovat a koho ne. Lockdown, deprese. Mrtví. zničené rodiny i živnosti. Tak k tomuhle vážení, máme dobře našlápnuto.

24.11.2021 v 8:22 | Karma článku: 21.87 | Přečteno: 484 | Diskuse

Martin Prášek

Ptal jsem se tehdy Babiše. Nyní se ptám Vás pane Fialo.

Ještě než začalo covidové šílenství, položil jsem Andreji Babišovi na stránkách SILNÉ ČESKO otázku, co se bude dít. Neodpověděl. Nyní v předvečer dalšího LOCKDOWNU pokládám tytéž otázky Vám, jako budoucímu premiérovi.

22.11.2021 v 12:39 | Karma článku: 22.02 | Přečteno: 827 | Diskuse

Martin Prášek

Může očkování proti covidu ve svém důsledku nechtěně zabíjet ?

Obávám se, že ano. Nemyslím však teď nežádoucími účinky apod, ale nezamýšlenými důsledky, kterými očkování a zbrklá kampaň kolem, ovlivnilo psychiku a myšlení lidí a vlastně celý SYSTÉM tak, že následky mohou být vpravdě smrtící

21.11.2021 v 8:53 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 566 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimíra Bošková

Potíž s dechem - ale od čeho?

Německý Institut R. Kocha: vedle covid-19 jde také o jiné viry. Mezi hospitalizovanými od 60 let kvůli covid-19 nyní šlo z 56 % o plně očkované, na JIP ze 46,4 %. Úmrtí: z 52,5 % plně očkovaní.

2.12.2021 v 14:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K odchodu Miroslava Zikmunda

Málokomu se to podařilo: stát se gigantickým idolem našich klukovských let . Dvojici Hanzelka – Zikmund ano. Já jsem byl Hanzelka, o pár let mladší bratr Zikmund. Anebo obráceně? Na tom už sotva záleží.

2.12.2021 v 13:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Martin Prášek

Kde vlastně umírají ti očkovaní ?

Neočkovaní plní JIP. Neočkovaných je na JIP 70 - 90 procent. To jsou informace, obíhající v mediálním prostoru, doplněné často i rozsáhlými grafy a analýzami. Jenže...

2.12.2021 v 13:04 | Karma článku: 5.80 | Přečteno: 97 | Diskuse

Jan Ziegler

Jak v Masných Krámech zvítězila absolutní svoboda

Správně tvrdí antivaxeři, že covid se zneužívá proti svobodě a očkování proti němu je nesmysl. Jenomže oni si počínají v boji za lidskou volnost polovičatě, to my šli dál.

2.12.2021 v 12:47 | Karma článku: 13.32 | Přečteno: 228 | Diskuse

Martina Cibulková

Proč jsem očkovaná a půjdu na třetí vakcínu

Chtěla jsem zabránit horšímu průběhu Covidu...Chtěla jsem, aby náš stát a společnost se vrátila do starých kolejí...Nechtěla jsem ohrozit ty, kterým COVID může v jejich zdraví uškodit, ohrozit a nebo připravit o živo....

2.12.2021 v 12:12 | Karma článku: 19.86 | Přečteno: 351 | Diskuse
Počet článků 320 Celková karma 23.27 Průměrná čtenost 3069

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Najdete na iDNES.cz