Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Být "anděl smrti", Bohu děkuji za Covid

6. 12. 2021 14:53:26
"Andělem smrti", popřípadě "Doktorem Smrt" či "sestra Smrt" jsou obvykle označovány případy, kdy lékaři či sestry úmyslně sáhnou na život pacienta ze zvrácené motivace. U nás je například známý "heparinový vrah" Petr Zelenka.

Přiznám se, že k následující úvaze mne inspiroval KOMENTÁŘ: Sorry, ten váš diskutér exnul. Sbalte si jeho věci a odneste si je

jmenovitě jeho část, kterou cituji:

že magorovi, který spílá personálu, ač pomalu nastupuje cestu na věčnost, prostě lékař nezatřese postelí a neukáže na ventil. „Vy si dovolujete nadávat personálu, když se vás ptá, zda jste očkovaný?! Hele, vidíte ten kohoutek od hadičky? Když to, vy sprosťáku, otočím, už nebudete nadávat nikdy a nikomu! Rozumíte?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kritika-nemocnice-covid-lekar-vycerpani.A211203_164404_domaci_lisv

Když už pan komentátor vypustil toho džina z láhve, pak při domýšlení do důsledků jeho slov se člověku nutně musely zježit chlupy. Kriminologie totiž zná termín "Andělé milosrdenství" pro masové vrahy, působící v systému zdravotní a pečovetalské péče.

Jejich motivace bývá rozdílná. Od zvráceného a pokřiveného soucitu, po pocit moci, pouhou frustraci z práce a reakci na stres, nebo i motivaci sexuální. A kupodivu, není to tak vzádný jev, jak bychom předpokládali. Rodinný lékař Harold Shipman, kterému je připisováno přes 200 obětí, Německá zdravotní sestra Niels Högel, která má na své stříkačce pravděpodobně přes 300 obětí. A v poslední době třeba zdravotník William Davis, který své oběti zabíjel injekcí vzduchu do žil. A spousta dalších. Řadu knih o vraždících lékařích a sestrách pak sepsal proslulý autor literatury faktu, V. P. Borovička (Smrt má v ruce skalpel,Andělé smrti, Životu nebezpeční lékaři.)

U nás je hodně známý a i po letech kontroverzní, případ tzv Heparinového vraha, Petra Zelenky, odsouzeného za to, že nemocné v kritickém stavu zabíjel injekcí heparinu. Případ vyvolává kontroverze i po letech.

Nebo sestra Marie Fikáčková, která v 50 letech vybíjela svoji nenávist k ošetřovaným dětem tím, že jim lámala kosti, nebo šlapala po hlavě. Stresoval jí totiž dětský pláč.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že Fikáčková nesnášela dětský pláč, rozčiloval ji. A právě ten byl zřejmě spouštěcím mechanismem, proč začala novorozencům ubližovat. Psychologům sdělila, že by „uhodila i vlastní dítě, kdyby ji uvedlo do stavu podrážděnosti svým křikem“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/55-let-od-popravy-marie-fikackove.A160404_123116_domaci_cen

Dlouhodobě se také tradují pověry (opravdu pověry??) o nenávisti zdravotnických pracovníků k určitým sortám pacientů. Například bezdomovcům, které občas i nechají umřít na lavičce před špitálem, A například u sebevrahů se hovoří o tom, že personál i lékaři ZÁMĚRNĚ postupují tak, aby jakékoliv úkony byly co nejnepříjemější, výplachem žaludku konče a šitím podřezaných žil bez umrtvení konče.

A teď? Máme tady zdravotnictví plné díky covidu stresovaných a frustrovaných lékařů, sester a jiného zdravotnického personálu. Máme tady skupinu obyvatel, která dle všech okolo, včetně vedení lékařské komory, za to všechno může. Viz třeba naposledy Kubkovy řeči o "řádění antivaxerů", kecy o "lidech kupujících biomrkev" , opakovaně hovořící o neočkovaných jak o černých pasažérech , o tom že "6 milionů čechů jsou rukojmími dvou milionů neočkovaných", a další perly, shrnuté zde.

Máme tady zcela evidentně a nad vší pochybnost přítomný obrovský stresor, který může smrtící kaskádu, ať již z jakékoliv motivace, spustit. Máme tady všudypřítomný ukazující prst na ty, kteří za to mohou.

A především tu máme velmi snadnou a VELMI DOSTUPNOU sadu obětí, které jsou v podstatě BEZ RIZIKA. Protože i díky propagandě v médiích i z oficiálních míst, řešit nějakého exlého neočkovance NIKDY a NIKDO nebude a tedy nikdy a nikdo nic nezjistí. V podstatě je neočkovaný na kyslíku či na JIP "dokonalá oběť", protože jeho smrt nebude už vůůbec nikomu nápadná a díky atmosféře ve s polečnosti se v ní nikdo nebude vrtat.Pro většinu diskutérů, ale i novinářů, totiž antivaxer v podstatě není člověk, maximálně tak hlupák a blbec, A neni ho škoda a v podstatě dobře mu tak.

Opravdu ještě nikomu ve zdravotnictví tzv. "nehráblo"? Opravdu nikdo v systému nemá za této situace nutkání ten pomyslný "kohout s kyslíkem", o kterém píše pan komentátor Jan Veselý, opravdu otočit? Opravdu to už někdo, třeba vícekrát neudělal? Opravdu je představa lékaře či sestry, která pomůže za bránu neočkovanému obéznímu hypertonickému diabetickému důchodci , třeba ze soucitu, nebo třeba proto, aby se na jeho místo mohl dostat mladý OČKOVANÝ otec a živitel rodiny, tak zcestná a takové tabu? A jak říkám, u neočkovaného je riziko odhalení NULA.

Tím nechci ani v nejmenším tvrdit, že na jipkách zabíjejí neočkované pacienty, že to, co popisuji ve své úvaze, se dnes reálně děje. A rozhodně nechci znevažovat práci lékařů, sester ani dalšího nemocničního personálu. Toho jsem dalek.

Jen jsem rozvinul do důsledků to, co zaznělo v komentáři zmíněném výše a chci poukázat na existenci možnosti, že kdyby se v systému zdravotnictví člověk s nutkáním zabíjet objevil právě nyní, má v podstatě volné pole působnosti. A díky dokonalým obětem i dokonalou příležitost. A ta dělá nejen zloděje, ale může udělat i dokonalé vrahy.

A vlna antivaxerské kampaně a rétoriky k tomu může velmi velmi přispět.

Autor: Martin Prášek | pondělí 6.12.2021 14:53 | karma článku: 24.55 | přečteno: 743x

Další články blogera

Martin Prášek

Kde vlastně umírají ti očkovaní ?

Neočkovaní plní JIP. Neočkovaných je na JIP 70 - 90 procent. To jsou informace, obíhající v mediálním prostoru, doplněné často i rozsáhlými grafy a analýzami. Jenže...

2.12.2021 v 13:04 | Karma článku: 38.75 | Přečteno: 5863 | Diskuse

Martin Prášek

Rozhodnutím Strany Bezinfekční aneb: Česká cesta k Bergamu 2020

Pamatujete si ještě na jaro 2020, kdy Covid kosil sever Itálie ? Přetížené špitály, doktoři rozhodují koho zachraňovat a koho ne. Lockdown, deprese. Mrtví. zničené rodiny i živnosti. Tak k tomuhle vážení, máme dobře našlápnuto.

24.11.2021 v 8:22 | Karma článku: 22.47 | Přečteno: 569 | Diskuse

Martin Prášek

Ptal jsem se tehdy Babiše. Nyní se ptám Vás pane Fialo.

Ještě než začalo covidové šílenství, položil jsem Andreji Babišovi na stránkách SILNÉ ČESKO otázku, co se bude dít. Neodpověděl. Nyní v předvečer dalšího LOCKDOWNU pokládám tytéž otázky Vám, jako budoucímu premiérovi.

22.11.2021 v 12:39 | Karma článku: 22.05 | Přečteno: 870 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Houfek

Apartheid - nová strategie EU? Aneb jak jsem se stal černochem.

Podívejme se, co praví wikipedie pod heslem "apartheid" : Černošské obyvatelstvo nemělo přístup do restaurací, kin, parků, pláží, škol, nemocnic a jiných zařízení a veřejně přístupných míst určených bělochům.

23.1.2022 v 19:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Nerad píšu o covidu

Je to téma pro odborníky, kterých máme v naší zemi dostatek. Vedle toho víc než hodně „odborníků“ z řad široké veřejnosti. Čím může přispět do debaty člověk, který nepatří do žádné z obou skupin?

23.1.2022 v 19:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Ladislav Větvička

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

23.1.2022 v 11:11 | Karma článku: 33.75 | Přečteno: 976 | Diskuse

Karel Trčálek

Český hokejista dostal distanc na třicet zápasů za rasistické gesto na protihráče

Tzv. opičí gesto stálo českého hokejistu v AHL třicet zápasů, které si za trest nezahraje. Ale pravda, tento trest se mu může zkrátit podle pokroku, kterého dosáhne v školícím programu Výboru AHL pro začleňování hráčů

23.1.2022 v 10:14 | Karma článku: 21.03 | Přečteno: 391 | Diskuse

Tomáš Gayer

Prosba o pomoc

Klíčové postavy nedělního blogu: Syrovátka (Bedřich) a muž s kloboukem a kufřikem. Klíčová slova: Prositi, pomoc.

23.1.2022 v 9:06 | Karma článku: 16.94 | Přečteno: 337 | Diskuse
Počet článků 321 Celková karma 24.62 Průměrná čtenost 3084

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Najdete na iDNES.cz