Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 8. prosince 2023 Květoslava

Být "anděl smrti", Bohu děkuji za Covid

6. 12. 2021 14:53:26
"Andělem smrti", popřípadě "Doktorem Smrt" či "sestra Smrt" jsou obvykle označovány případy, kdy lékaři či sestry úmyslně sáhnou na život pacienta ze zvrácené motivace. U nás je například známý "heparinový vrah" Petr Zelenka.

Přiznám se, že k následující úvaze mne inspiroval KOMENTÁŘ: Sorry, ten váš diskutér exnul. Sbalte si jeho věci a odneste si je

jmenovitě jeho část, kterou cituji:

že magorovi, který spílá personálu, ač pomalu nastupuje cestu na věčnost, prostě lékař nezatřese postelí a neukáže na ventil. „Vy si dovolujete nadávat personálu, když se vás ptá, zda jste očkovaný?! Hele, vidíte ten kohoutek od hadičky? Když to, vy sprosťáku, otočím, už nebudete nadávat nikdy a nikomu! Rozumíte?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kritika-nemocnice-covid-lekar-vycerpani.A211203_164404_domaci_lisv

Když už pan komentátor vypustil toho džina z láhve, pak při domýšlení do důsledků jeho slov se člověku nutně musely zježit chlupy. Kriminologie totiž zná termín "Andělé milosrdenství" pro masové vrahy, působící v systému zdravotní a pečovetalské péče.

Jejich motivace bývá rozdílná. Od zvráceného a pokřiveného soucitu, po pocit moci, pouhou frustraci z práce a reakci na stres, nebo i motivaci sexuální. A kupodivu, není to tak vzádný jev, jak bychom předpokládali. Rodinný lékař Harold Shipman, kterému je připisováno přes 200 obětí, Německá zdravotní sestra Niels Högel, která má na své stříkačce pravděpodobně přes 300 obětí. A v poslední době třeba zdravotník William Davis, který své oběti zabíjel injekcí vzduchu do žil. A spousta dalších. Řadu knih o vraždících lékařích a sestrách pak sepsal proslulý autor literatury faktu, V. P. Borovička (Smrt má v ruce skalpel,Andělé smrti, Životu nebezpeční lékaři.)

U nás je hodně známý a i po letech kontroverzní, případ tzv Heparinového vraha, Petra Zelenky, odsouzeného za to, že nemocné v kritickém stavu zabíjel injekcí heparinu. Případ vyvolává kontroverze i po letech.

Nebo sestra Marie Fikáčková, která v 50 letech vybíjela svoji nenávist k ošetřovaným dětem tím, že jim lámala kosti, nebo šlapala po hlavě. Stresoval jí totiž dětský pláč.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že Fikáčková nesnášela dětský pláč, rozčiloval ji. A právě ten byl zřejmě spouštěcím mechanismem, proč začala novorozencům ubližovat. Psychologům sdělila, že by „uhodila i vlastní dítě, kdyby ji uvedlo do stavu podrážděnosti svým křikem“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/55-let-od-popravy-marie-fikackove.A160404_123116_domaci_cen

Dlouhodobě se také tradují pověry (opravdu pověry??) o nenávisti zdravotnických pracovníků k určitým sortám pacientů. Například bezdomovcům, které občas i nechají umřít na lavičce před špitálem, A například u sebevrahů se hovoří o tom, že personál i lékaři ZÁMĚRNĚ postupují tak, aby jakékoliv úkony byly co nejnepříjemější, výplachem žaludku konče a šitím podřezaných žil bez umrtvení konče.

A teď? Máme tady zdravotnictví plné díky covidu stresovaných a frustrovaných lékařů, sester a jiného zdravotnického personálu. Máme tady skupinu obyvatel, která dle všech okolo, včetně vedení lékařské komory, za to všechno může. Viz třeba naposledy Kubkovy řeči o "řádění antivaxerů", kecy o "lidech kupujících biomrkev" , opakovaně hovořící o neočkovaných jak o černých pasažérech , o tom že "6 milionů čechů jsou rukojmími dvou milionů neočkovaných", a další perly, shrnuté zde.

Máme tady zcela evidentně a nad vší pochybnost přítomný obrovský stresor, který může smrtící kaskádu, ať již z jakékoliv motivace, spustit. Máme tady všudypřítomný ukazující prst na ty, kteří za to mohou.

A především tu máme velmi snadnou a VELMI DOSTUPNOU sadu obětí, které jsou v podstatě BEZ RIZIKA. Protože i díky propagandě v médiích i z oficiálních míst, řešit nějakého exlého neočkovance NIKDY a NIKDO nebude a tedy nikdy a nikdo nic nezjistí. V podstatě je neočkovaný na kyslíku či na JIP "dokonalá oběť", protože jeho smrt nebude už vůůbec nikomu nápadná a díky atmosféře ve s polečnosti se v ní nikdo nebude vrtat.Pro většinu diskutérů, ale i novinářů, totiž antivaxer v podstatě není člověk, maximálně tak hlupák a blbec, A neni ho škoda a v podstatě dobře mu tak.

Opravdu ještě nikomu ve zdravotnictví tzv. "nehráblo"? Opravdu nikdo v systému nemá za této situace nutkání ten pomyslný "kohout s kyslíkem", o kterém píše pan komentátor Jan Veselý, opravdu otočit? Opravdu to už někdo, třeba vícekrát neudělal? Opravdu je představa lékaře či sestry, která pomůže za bránu neočkovanému obéznímu hypertonickému diabetickému důchodci , třeba ze soucitu, nebo třeba proto, aby se na jeho místo mohl dostat mladý OČKOVANÝ otec a živitel rodiny, tak zcestná a takové tabu? A jak říkám, u neočkovaného je riziko odhalení NULA.

Tím nechci ani v nejmenším tvrdit, že na jipkách zabíjejí neočkované pacienty, že to, co popisuji ve své úvaze, se dnes reálně děje. A rozhodně nechci znevažovat práci lékařů, sester ani dalšího nemocničního personálu. Toho jsem dalek.

Jen jsem rozvinul do důsledků to, co zaznělo v komentáři zmíněném výše a chci poukázat na existenci možnosti, že kdyby se v systému zdravotnictví člověk s nutkáním zabíjet objevil právě nyní, má v podstatě volné pole působnosti. A díky dokonalým obětem i dokonalou příležitost. A ta dělá nejen zloděje, ale může udělat i dokonalé vrahy.

A vlna antivaxerské kampaně a rétoriky k tomu může velmi velmi přispět.

Autor: Martin Prášek | pondělí 6.12.2021 14:53 | karma článku: 25.41 | přečteno: 860x

Další články blogera

Martin Prášek

Datová zpráva byla z datové schránky ministerstva stornována...

Od 1.1. 2023 byla všem spolkům a všem podnikajícím fyzickým osobám povinně a bez diskuzí zřízena DATOVÁ SCHRÁNKA. Kromě úsporou času argumentovali zastánci povinných DS takéSPOLEHLIVOSTÍ a nepopiratelností doručení státnímu úřadu.

1.3.2023 v 8:30 | Karma článku: 21.46 | Přečteno: 493 | Diskuse

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma článku: 26.78 | Přečteno: 1241 | Diskuse

Martin Prášek

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

24.1.2023 v 12:21 | Karma článku: 11.33 | Přečteno: 506 | Diskuse

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma článku: 36.14 | Přečteno: 1219 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Má smysl volit

Chodit k volbám a hodit hlas do urny smysl má. Doporučuji to. Uleví se vašemu svědomí a budete mít dobrý pocit, že se na špíně vládnutí nijak nepodílíte. Víc ale od toho nečekejte.

8.12.2023 v 13:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 | Diskuse

Robert Bartyzal

Fejeton o dětech, usínání a spánku tak nějak obecně

S partnerkou jsme unaveně štastní rodiče dvou kluků. Někdy není jasné, jestli se snažíme vychovávat my je, nebo oni nás.

8.12.2023 v 10:45 | Karma článku: 3.58 | Přečteno: 98 | Diskuse

Alina Čertilina

Invalidita

Kdo a proč má nárok na invaliditu? Jak se ji dá získat a čím začít? Je to jedna z nejčastějších otázek kterou kladou... ukrajinské pacienty praktickému lékaři

8.12.2023 v 9:10 | Karma článku: 13.25 | Přečteno: 283 | Diskuse

Kateřina Lhotská

„Dezinformátoři“ brání v záchraně klimatu

Už jsme si bohužel zvykli na to, že když se v rámci nějakého tématu objeví k mainstreamovému názoru tvrzení oponentní a kritická, jsou označována jako „dezinformace“. Týká se to samozřejmě i problematiky změny klimatu.

8.12.2023 v 9:01 | Karma článku: 30.58 | Přečteno: 459 | Diskuse

Pavel Chalupský

Dcera jde.

Je to lidské, tedy přirozené, tedy potřebné. Tedy tudíž a tak se tomu nebraňme. Pojďme jít i v tomhle směru svým dětem příkladem. Dobrým příkladem. Ale ty naše vzorce z mládí, že? A tak se jednoho večera stalo, že ...

8.12.2023 v 7:16 | Karma článku: 7.98 | Přečteno: 187 | Diskuse
Počet článků 330 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3053

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...