Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. února 2023 Jarmila

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

24. 01. 2023 12:21:04
Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

Chtělo by se k nadpisu dodat profláklé "Pani Mullerová". Pokládám sice za zhovadilost začínat obecné úvahy oním místem ze Švejka, které jest snad s přehledem nejparafrázovanějším kouskem české literatury, nicméně dnes jsem neodolal. Ovšem téma, to moc žertovmné bohužel není.

Ríká se, že "Historia - magistra vitae", neboli dějiny jsou učiteli života. Paralery toho, co se stalo v minulosti s tím, co se děje dnes, mohou přinést cenná poznání. A když čtu o nemoci gen. Pavla a o tom, že musí rušit program, a o tom, že jeho protikandidát Babiš chytá mimořádné vysztoupení, nedá mi to....

Vraťme se tedy do roku 2004 na Ukrajinu, kde se v tehdejších prezidentských volbách rozhodovalo také o směrování země OD RUSKa nebo K RUSKU. Tehdy o místo prezidenta soupeřili proruští Julia Timošenková a Viktor Janukovič (Ano, ten janukovič, který proslul tím ,že se pokusil utopit v krvi dříve pokojné protesty na náměstí Maidanu , což se mu nepodařilo a musel prchnout kanálama do Moskvy). na straně prozápadní potom stál kandidát Viktor Juščenko.

Volby však byly zcela zjevně "cinknuté" ve prospěch Ruska, jak dosvědčila celá řada svědectví i mezinárodní pozorovatelé. Následkem toho vypukla takzvaná "Oranžová revoluce". Druhé kolo prezidentských voleb poté prohlásil za sfalšované i Ukrajinský nejvyšší soud. v opakovaném druhém kole Juščenko zvítězil.

Jenže - ve finiši k opakovaného druhého kola proběhl pokus o Juščenkovu vraždu, jmenovitě otravou jedním z nejzhovadilejších známých jedů - Dioxinem Jen díky rychlému a profesionálnímu zásahu Rakouských lékařů tuto otravu přežil . A tedy se svého vítězství v opravném druhém kole,. navzdory Rusku, dožil.

Otrava dioxiny, i když Juščenko přežil, si vybrala kruté následky na Juščenkově zdraví a to nejen v doživotním zohavení, ale i co se pracovní výkonnosti a dalších lidských vlastností týká a tak naděje ukrajinského lidu s ním spojené padly vniveč a v příštích volbách už nestálo janukovičovi nic v cestě. A odtud je už jen krok ke krveprolití na Majdanu, a k začátku celé téhle krize, vrcholící speciální operací .

I dnes se v podstatě rozhoduje o směrování naší země. A to směrování do Ruska, nebo směrování na západ a každý jeden směr reprezentuje jeden kandidát. Volby jdou u nás do finiše a jeden z kandidátů v tom finiši onemocní. Náhoda? Možná. A možná ne. A to, že se Rusko před ničím nezastaví, nám ukázal celý minulý rok. A před tím například Vrbětice. A před tím Litviněnko, otrávený Poloniem skoro za miliardu, nebo vražda Bulharského disidenta Gregorie Markova po útoku deštníkem (sic!) A causu RICIN, Ruského velvyslanectví v Praze , tu si snad také pamatujete. A cauzu otravy Sergeje Skripala, vražděného Novičokem, taky pamatujete... A v situaci , kdy Rusové na Ukrajině utrpěli debakl, to smrdí tím tuplem.

A situace před prezidentskými volbami se podobá té na ukrajině v roce 2004 - také se rozhoduje o směrování země jestli "od Ruska" nebo "k Rusku". A Ruskou mocenskou mentalitu a jeho imperializmus nepředěláš a metody se nezmění.

Nechci sejčkovat, ale já osobně už bych v těle generála Pavla hledal ricin, dioxin, polonium nebo jiný chemický biologický či radioaktivní sajrajt.

Autor: Martin Prášek | úterý 24.1.2023 12:21 | karma článku: 11.33 | přečteno: 484x

Další články blogera

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma článku: 26.65 | Přečteno: 1190 | Diskuse

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma článku: 36.14 | Přečteno: 1197 | Diskuse

Martin Prášek

Fialovo kouzlo nechtěného na první školní den

Bývá u nás letitou tradicí, že se prvního školního dne ve vybranýc třídách účastní vybraní hlavouni. Což je koneckonců dobře, občas díky kouzlu nechtěného vzniknou situace s neočekávanou konotací.

1.9.2022 v 11:29 | Karma článku: 36.53 | Přečteno: 1527 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

ANO, v Českých Budějovicích bylo hůř

Babišovo hnutí ve vedení jihočeské metropole totálně selhalo. Až do loňských komunálních voleb mělo primátora Jiřího Svobodu. Výsledkem jsou prakticky nulové významnější investice a drahá elektřina.

3.2.2023 v 16:01 | Karma článku: 15.97 | Přečteno: 325 | Diskuse

Filip Řehák

Obrana Hradu a LDN Lány

Máme dva prezidenty: nově zvoleného a stávajícího. Nový úřaduje z Hrzánského paláce, odkud vidí do oken stávajícímu na Pražském Hradě a čeká až ho Miloš Zeman, či jeho kancléř seznámí s plánem předání klíčů od sídla panovníků.

3.2.2023 v 15:33 | Karma článku: 16.58 | Přečteno: 382 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

Je europoslanec Milan Uhrík v Bruselu jediný při smyslech?

Když islamisté posílali k sebevražedným útokům své soukmenovce, říkal k tomu náš přítel ing.Jan Konfršt: "Všimněte si, nikdy do toho nejdou jeho synové, jeho rodina." Posílat na smrt druhé, to zločince nebolí.

3.2.2023 v 14:17 | Karma článku: 29.28 | Přečteno: 839 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění – Král je nahý

Věříte, že král a jeho suita mají tak skvělé a krásné šaty, jak se nám snaží namluvit jejich patolízalové? Proč nevěříme vlastním očím a svému rozumu? Zasloužila by ta verbež něco jiného, než volání sláva? Existuje spravedlnost?

3.2.2023 v 13:30 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 417 | Diskuse

Lubomír Stejskal

O kázání vody a pití nejznamenitějšího vína

Nepotřeboval jsem v mládí sympatizovat zpoza železné opony s levicovými aktivisty na Západě a nejrůznějšími bojovníky za cokoli, nejlépe za mír a proti americkým raketám, abych se k stáru stal přesvědčeným konzervativcem.

3.2.2023 v 13:17 | Karma článku: 22.46 | Přečteno: 453 | Diskuse
Počet článků 329 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3052

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Janečková se po rakovině vrací do práce. Ukázala i fotky po mastektomii

Zpěvačka Patricia Janečková (24) si na sociálních sítích připomenula ne úplně příjemné výročí. Před rokem jí...