Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. února 2024 Petr

Tak nám otrávili prezidentského kandidáta?

24. 01. 2023 12:21:04
Prezidentské volby u nás finišují. A zatímco nemocný prozápadní kandiát generál Pavel ruší pro nemoc program,zatímco jeho konkurent Andrej Babiš šlape na plyn.A mě nezbývá, než si vzpomenout na rok 2004 na otravu Viktora Juščenka

Chtělo by se k nadpisu dodat profláklé "Pani Mullerová". Pokládám sice za zhovadilost začínat obecné úvahy oním místem ze Švejka, které jest snad s přehledem nejparafrázovanějším kouskem české literatury, nicméně dnes jsem neodolal. Ovšem téma, to moc žertovmné bohužel není.

Ríká se, že "Historia - magistra vitae", neboli dějiny jsou učiteli života. Paralery toho, co se stalo v minulosti s tím, co se děje dnes, mohou přinést cenná poznání. A když čtu o nemoci gen. Pavla a o tom, že musí rušit program, a o tom, že jeho protikandidát Babiš chytá mimořádné vysztoupení, nedá mi to....

Vraťme se tedy do roku 2004 na Ukrajinu, kde se v tehdejších prezidentských volbách rozhodovalo také o směrování země OD RUSKa nebo K RUSKU. Tehdy o místo prezidenta soupeřili proruští Julia Timošenková a Viktor Janukovič (Ano, ten janukovič, který proslul tím ,že se pokusil utopit v krvi dříve pokojné protesty na náměstí Maidanu , což se mu nepodařilo a musel prchnout kanálama do Moskvy). na straně prozápadní potom stál kandidát Viktor Juščenko.

Volby však byly zcela zjevně "cinknuté" ve prospěch Ruska, jak dosvědčila celá řada svědectví i mezinárodní pozorovatelé. Následkem toho vypukla takzvaná "Oranžová revoluce". Druhé kolo prezidentských voleb poté prohlásil za sfalšované i Ukrajinský nejvyšší soud. v opakovaném druhém kole Juščenko zvítězil.

Jenže - ve finiši k opakovaného druhého kola proběhl pokus o Juščenkovu vraždu, jmenovitě otravou jedním z nejzhovadilejších známých jedů - Dioxinem Jen díky rychlému a profesionálnímu zásahu Rakouských lékařů tuto otravu přežil . A tedy se svého vítězství v opravném druhém kole,. navzdory Rusku, dožil.

Otrava dioxiny, i když Juščenko přežil, si vybrala kruté následky na Juščenkově zdraví a to nejen v doživotním zohavení, ale i co se pracovní výkonnosti a dalších lidských vlastností týká a tak naděje ukrajinského lidu s ním spojené padly vniveč a v příštích volbách už nestálo janukovičovi nic v cestě. A odtud je už jen krok ke krveprolití na Majdanu, a k začátku celé téhle krize, vrcholící speciální operací .

I dnes se v podstatě rozhoduje o směrování naší země. A to směrování do Ruska, nebo směrování na západ a každý jeden směr reprezentuje jeden kandidát. Volby jdou u nás do finiše a jeden z kandidátů v tom finiši onemocní. Náhoda? Možná. A možná ne. A to, že se Rusko před ničím nezastaví, nám ukázal celý minulý rok. A před tím například Vrbětice. A před tím Litviněnko, otrávený Poloniem skoro za miliardu, nebo vražda Bulharského disidenta Gregorie Markova po útoku deštníkem (sic!) A causu RICIN, Ruského velvyslanectví v Praze , tu si snad také pamatujete. A cauzu otravy Sergeje Skripala, vražděného Novičokem, taky pamatujete... A v situaci , kdy Rusové na Ukrajině utrpěli debakl, to smrdí tím tuplem.

A situace před prezidentskými volbami se podobá té na ukrajině v roce 2004 - také se rozhoduje o směrování země jestli "od Ruska" nebo "k Rusku". A Ruskou mocenskou mentalitu a jeho imperializmus nepředěláš a metody se nezmění.

Nechci sejčkovat, ale já osobně už bych v těle generála Pavla hledal ricin, dioxin, polonium nebo jiný chemický biologický či radioaktivní sajrajt.

Autor: Martin Prášek | úterý 24.1.2023 12:21 | karma článku: 11.33 | přečteno: 526x

Další články blogera

Martin Prášek

Datová zpráva byla z datové schránky ministerstva stornována...

Od 1.1. 2023 byla všem spolkům a všem podnikajícím fyzickým osobám povinně a bez diskuzí zřízena DATOVÁ SCHRÁNKA. Kromě úsporou času argumentovali zastánci povinných DS takéSPOLEHLIVOSTÍ a nepopiratelností doručení státnímu úřadu.

1.3.2023 v 8:30 | Karma článku: 21.46 | Přečteno: 520 | Diskuse

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma článku: 26.78 | Přečteno: 1264 | Diskuse

Martin Prášek

Pokuta 100 litrů za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko...

Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího.Muže, který vrtulníkem "nedbalostně hasil" požár.

31.10.2022 v 14:56 | Karma článku: 36.14 | Přečteno: 1222 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vlastík Fürst

Omluva Markétě Šichtařové

Včera jsem po ránu na blogu iDNES.cz zveřejnil článek s názvem „Nemám ráda EU, ale korýtko v EP bych brala“. Inspiroval mne k němu billboard, na kterém je Markéta Šichtařová mezi pány Divišem a Vondráčkem.

22.2.2024 v 10:10 | Karma článku: 10.21 | Přečteno: 244 | Diskuse

Aleš Gill

Pamatujete mobily, které vydržely nabité 14 dní?

Pokud si ještě pamatujete tlačítkové mobilní telefony s černozeleným displejem a nabíječkou s podivnou koncovkou, která se nehodila vůbec k ničemu, asi si pamatujete, že jste ji nemuseli používat tak často, jako dnes.

22.2.2024 v 7:45 | Karma článku: 11.00 | Přečteno: 479 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Ten Vlasta, ta Vlasta, to Vlasto a Zlatulinký

Moje první slečna, které jsem se dostal až pod kalhotky, pořád nevěděla, jak mně má vlastně říkat. Vlastimil jí připomínalo národní obrození, Vlasta jí přišlo zženštilé a Vlastík takové dětské.

21.2.2024 v 16:06 | Karma článku: 16.30 | Přečteno: 280 | Diskuse

Jiří Turner

Koho brání Národní domobrana?

Taky tápete ve všech těch vlasteneckých hnutích a spolcích, které vznikly na ochranu našich národních zájmů a které se svorně prezentují jako nezávislé, apolitické a nadstranické iniciativy? Tak se na jednu z nich podívejme.

21.2.2024 v 15:39 | Karma článku: 35.15 | Přečteno: 1970 | Diskuse

Jan Ziegler

Josef Hasil jako český James Bond, smrt pohraničníka nebyla zločinem

Tedy z hlediska vyššího principu mravního. Pohraniční stráž sloužila rudému zlu škodící Čechům a musela počítat s následky. V těchto dnech si připomínáme sté výročí narození bojovníka proti komunistům a nacistům Josefa Hasila.

21.2.2024 v 13:19 | Karma článku: 20.36 | Přečteno: 426 | Diskuse
Počet článků 330 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3055

Člověk, který to vidí po svém.. Píšu tady hezky zvostra od podlahy o věcech, které mě se.... ehm, sejří...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Sexuálních scén je zbytečně moc, míní Cavill. Omlouval se kolegyni za erekci

Britský herec Henry Cavill (40) se nedávno podělil o svůj názor na filmové scény, které vyobrazují sex. Podle něj je...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Kde máte internet, pane řidiči? V online registrech dokladů je chaos

Od ledna u sebe řidiči nemusí mít prakticky žádné doklady. Všechny jsou online, ale ne každý má přitom běžně přístup k...