Mučení není "šik". Tedy když nemučí zrovna američané.

Ve velikéjch a svobodomyslenjch Spojenejsch strátech Americkejch zrušili módní přehlídku dcery Uzbeckého prezidenta Islama Karimova. Na nátlak lidskoprávních aktivistů a listu New York Times, neb Karimov je obviňován z odpovědnosti za porušování lidských práv ve své zemi a mučení politickách odpůrců.

Módní přehlídka "po americku". Ve slušivém triku barvy hovna, s kalhotami US Army. Módní hit roku 2004 Zdroj: wikipedia

Ó jaké to vítezství v boji za humanitu a lepší zítřky.

A já  se jen ptám, kde zůstalo v mysli američanů jejich koncentrák  Guantanamo, kde zůstalo mučení ve věznici Abu Gharib, kde zůstala tolik kontroverzní vyšetřovací metoda zvaná waterboarding, tak američany vychvalovaná, schválená k použití nejvyžšími představiteli země, a samotným prezidentem  USA oficialně povolené ? Mimojiné tohle simulované topení podstoupil posel binLadina  přes 150 krát , než prozradil jeho úkryt, takže by se dalo bez nadsázky konstatovat, že  za největším úspěchem  USA ve válce proti terorizmu stojí  - právě mučení.  A v neposlední řadě  řádě je zvláště  pikantní fakt, že samotný Uzbekistán je na seznamu zemí kam CIA právě k mučení  vyvážela své zajatce.

Tak mne jen napadá, čí přehlídky by vlastně bylo na místě v rámci humanity a boje za lidská práva zakázat ? Vždyď mučení se stalo nejen tolerovanou ale už i oficiální doktrínou spojených států.Kam se hrabe nějaký Uzbekistán ?

 

PS: nejsem žádný extremista nebo islamoifil, nebo čertvíco, jen věřím že lidská práva jsou univerzální, a pokrytectví a zavírání očí před jejich porušováním ve jménu čehokoliv je neospravedlnitelné  kdekoliv ve světě, Spojené státy nevyjímaje. Padni komu padi.

Autor: Martin Prášek | sobota 17.9.2011 12:30 | karma článku: 22,84 | přečteno: 1235x